Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
На що живуть очільники Горохівщини, яких звинувачують у хабарництві, – е-декларації
08:43 05.09.2017
4373

Правоохоронці викрили трьох керівників у Горохівському районі на вимаганні 7 тисяч доларів хабара.

Йдеться, зокрема, про голову Горохівської РДА, очільника Горохівської райради та начальника відділу Держгеокадастру у Горохівському районі.

Як повідомляють у прокуратурі, 4 вересня посадовці отримали 4 тисячі доларів від загальної суми за прийняття рішення про передачу підприємцю в оренду 70 гектарів землі для сільського господарства.

Видання «Волинь24» вирішило дослідити електронні декларації посадовців та з’ясувати, що спонукало їх до корупції: бідність чи жадібність.

У ГОЛОВИ РДА БІЛЬШЕ 300 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ «ДОДАТКОВИХ БЛАГ»

Першим претендентом на кримінальну відповідальність за вимагання й отримання хабара є голова Горохівської РДА Любов Матвєєва.

Посаду голови райдержадміністрації вона зайняла у квітні 2015 року, а до цього очолювала місцеву виконавчу службу.

Чиновниця, яку впіймали правоохоронці, має будинок в Горохові на 104,9 м2. На її матір Валентину Ковтун задекларовано 600 м2 землі, а також торгівельну площу на 38,5 м2 в горохівському універмазі.

В сім’ї голови РДА є стареньке авто ГАЗ 1965 року випуску та причіп.

Любов Матвєва минулоріч заробила 181,2 тисяч гривень (15,1 тисяч гривень в місяць). Ще 305,3 тисяч гривень доходу вона вказала як додаткове благо.

Матір чиновниці, крім того, що отримує пенсію (15 тисяч гривень у 2016 році), мала ще 438,3 тисяч гривень доходу від підприємницької діяльності. У чоловіка Павла Матвєєва було 13,5 тисяч гривень пенсії.

Крім того, сім’я голови РДА володіє 15-ма тисячами доларів готівки.
ГОЛОВА ГОРОХІВСЬКОЇ РАЙРАДИ – КОМБАЙНЕР І «СВИНЯР»
Другий підозрюваний – голова Горохівської районної ради Тарас Щерблюк.

Будучи керівником ПП «Макс Ком» та представляючи Аграрну партію України він став головою райради 3 грудня 2015 року.

Посадовець з жовтня 2016 року володіє будинком на 259,2 м2 в Горохові. Також він має там дві земельні ділянки сукупною площею 1762 м2.

Значні володіння в голови райради є в селі Печихвости на Горохівщині. Там він має два свинарники, родильне відділення, склад кормоцеху та складо, а також орендує земельну ділянку на 17,2 тисячі м2.

Крім того, у власності голови райрари є чимало техніки. Він має три зернозбиральні та один бурякозбиральний комбінати. Також користується трьома вантажівками, одну з яких орендує в ПП «Макс Ком», трьома легковими автомобілями. Одне з авто належить дружині Оксані. Друге – юридичній особі ТзОВ "ВІЕЙБІ лізинг".

Голові Горохівської районної ради належить 2 тисячі акцій ПАТ "Горохівський цукровий завод" номіналом 0,25 гривень.

На посаді очільника райради Тарас Щерблюк заробив 82,6 тисяч гривень. 65 тисяч – на оренді. 603 тисячі гривень посадовець заробив, продавши транспортний засіб.

29,1 тисяч гривень заробила в ПП «Макс Ком» дружина голови облради. 400 тисяч гривень Тарас Щерблюк тримає на рахунку в ПП «Макс Ком».

СОЦДОПОМОГА ДЛЯ РУБАХИ

Третім невдахою, якого підозрюють в хабарництві, є начальник відділу Держгеокадастру у Горохівському районі Сергій Рубаха.

Посадовець живе у батьківському будинку на 120 м2 в селі Мар’янівка Горохівського району. У цьому ж селі батькові Анатолію Рубасі належить 700 м2 землі. На батьків чиновника записано також дві земельні ділянки в селі Цегів на Горохівщині сумарною площею 40 тисяч м2.

Їздить Сергій Рубаха на «мазді» 323 ВА 1997 року випуску.

У 2016 році він заробив 70,7 тисяч гривень на посаді начальника відділу Держгеокадастру. 13,5 тисяч гривень він отримав соціальної допомоги. Ще 9,4 тисяч гривень – в Горохівській РДА.

Дружина посадовця Ольга отримала 10,3 тисяч гривень соцдопомоги. А його батькам дісталося по 15 тисяч гривень пенсії та майже 4 тисячі гривень від фермерського господарства Галстедан на оренді землі.

Василь БІДУН (для «Волинь24»)

Коментарі

Однокласник

23:53 05.09.2017

Ех.,,.,.... сірожа,сірожа

Ярослава Липнюк

11:35 06.09.2017

Поки пересічні волиняни пенсійного віку рахують гривню до гривні, аби вкластися заплатити за «комуналку» і не лишитися винним державі, пенсіонери з числа колишніх прокурорів, податківців, чиновників через суди «вирішують» перерахунки і доплати.
До слова, станом на початок вересня, середня пенсія на Волині становить 1 733 гривень 15 копійок.

Максимальна – віднедавна обмежена законодавцем і становить не більше 10 прожиткових мінімумів, тобто – 10 750 гривень. Проте до пенсії можуть бути різні доплати і нарахування.

Видання відшукало низку судових документів, у яких віп-пенсіонери вимагають через суд збільшення пенсії.

ПРОКУРОРАМ БРАКУЄ ПЕНСІЇ?

Як відомо, зарплати в правоохоронних органах за останні роки суттєво зросли. Відповідно «осучаснити» розмір пенсій виявив бажання не один прокурор.

Приміром, екс-керівник Волинської прокуратури Андрій Гіль (очолював структуру з квітня 2003 по липень 2005 роки).

Згідно із судовими документами, Гіль в позовній заяві вимагав провести перерахунок, бо пенсію йому призначили, орієнтуючись не на ту посаду. В Пенсійному фонді врахували зарплату тієї посади, з якої він йшов на пенсію у 2014 році, тобто – заступника прокурора. Проте пенсію йому призначили набагато раніше – ще в жовтні 2003 року, коли він був прокурором області. Тому, на думку позивача, і пенсія повинна нараховуватись, зважаючи на оклад керівника прокуратури, а не його заступника.

У Пенсійному фонді з аргументами Гіля не погодились і перерахунок не провели, тож довелося питання вирішувати в суді. Феміда виявилася більш лояльною до екс-служителя правопорядку і рішенням суду зобов’язали управління Пенсійного фонду у Волинській області провести перерахунок, а також – виплатити пенсію в розмірі 90 % місячного заробітку за рік.

Іншим віп-позивачем виявився екс-заступник Генерального прокурора України Анатолій Пришко. Спершу він звернувся до Управління Пенсійного фонду у Рівненській області у липні минулого року з вимогою перерахунку пенсії. Однак установа відмовила йому, оскільки статті закону, які передбачали перерахунок пенсій прокурорам, втратили чинність.

Тоді заявник звернувся до Луцького міськрайонного суду, і знову – відмова. Не погоджуючись із рішенням суду, екс-прокурор звернувся до Львівського апеляційного суду, який у червні цього року відкрив апеляційне провадження.

ЕКС-ПОДАТКІВЕЦЬ І МАМА ОЛІГАРХА – ТЕЖ «БІДУЮТЬ»?

Відстояв збільшення пенсії і колишній керівник волинських податківців Віталій Пекарчук.

Для того, щоб збільшити пенсію, він звернувся до управління Пенсійного фонду у м. Луцьку. Мовляв, недонарахували матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, надбавку за вислугу років.

Проте в Пенсійному фонді не побачили законних підстав для такого перерахунку, тож екс-податківцеві довелося звертатися до суду.

Суд, на відміну від чиновників, дослухався до доводів Пекарчука та зобов’язав управління Пенсійного фонду провести перерахунок його пенсії в розмірі 90 % від заробітної плати з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та надбавки за вислугу років.

Не відмовилася від можливості збільшити пенсію і мама голови Волинської облради, олігарха Ігоря Палиці. Тетяна Палиця тривалий час очолювала управління казначейства у Луцьку. Пенсію за віком отримує із 2002 року.

Торік жінка звернулась до Пенсійного фонду, аби їй перерахували пенсію як непрацюючому державному службовцю на підставі довідки із управління Державної казначейської служби у м. Луцьку, виданої у липні 2016 року. Однак установа їй відмовила.

Тоді пенсіонерка звернулась до суду. Суд зобов’язав Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду змінити думку і перерахувати та виплатити пенсію державного службовця, призначену в розмірі 90 % від суми актуальної зарплати керівника казначейства.

ЛУЦЬКІ ПОСАДОВЦІ – ТЕЖ ВОЮЮТЬ ЗА ПЕНСІЇ

Збільшив свою пенсію за допомогою суду і колишній посадовець органів місцевого самоврядування, багаторічний заступник міського голови Луцька Святослав Кравчук, який пішов на пенсію у березні 2015 року.

Схема – класична: звернувся з проханням про перерахунок до Пенсійного фонду, там – відмовили, тож звернувся до суду. Аргументи – треба врахувати матеріальну допомогу на оздоровлення, відрядні, понаднормові та інші виплати. Суд погодився з такими аргументами та зобов’язав Пенсійний фонд порахувати пенсію Кравчуку по-новому.

Менш «щасливим» у спробах отримати більшу пенсію виявився екс-начальник управління охорони здоров’я Луцької міськради Федір Кошель.

Перерахувати пенсію він хотів через те, що на його колишній посаді збільшився оклад. Надав суду довідку про підвищення зарплати головного медика міста, проте суд не повважав це достатнім аргументом.

Апеляційний суд теж відмовив Кошелю через «…відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу».

СТАРИЙ-НОВИЙ ЗАКОН ДЛЯ ЧИНОВНИКІВ. А ДЛЯ ЛЮДЕЙ?

Ситуацію із судовими справами щодо перерахунку пенсій прокоментувала начальник відділу з призначення та перерахунку пенсій управління Пенсійного фонду у м. Луцьку Оксана Ткачук:

«У законі за редакцією 1993 року «Про державну службу» було передбачено перерахунки державним службовцям у зв’язку з тим, як підвищується оклад діючого державного службовця. Відповідно і людина, непрацюючий державний службовець, мала право звернутись за перерахунком.

Але з грудня 2015 року ми не проводимо таких перерахунків. Тому що за постановою, яка регулює обчислення виплати при призначенні пенсії державного службовця, відмінили пункт щодо призначення перерахунку. І відмінили бланк довідки для проведення перерахунків.

Із 1 травня 2016 вступив в дію новий закон про державну службу, де взагалі не передбачено перерахунку державним службовцям.

Також в «старому» законі про державну службу були передбачені тільки врахування при призначенні пенсії окладу, рангу, вислуги, надбавки за таємність та ін. Відповідно, інші виплати не були передбачені, і люди звертаються до суду, щоб врахували також матеріальну допомогу на оздоровлення, відрядні, понаднормові та інші виплати».

Адвокат Любомир Назаревич вважає, що таку ситуацію із судовими позовами щодо перерахунку пенсій викликали законодавчі зміни:

«Система полягає в тому, що з метою зменшення навантаження на Пенсійний фонд у попередні роки було внесено зміни до ряду законів та підзаконних нормативних актів, що регламентують нарахування пенсій держслужбовцям.

Зміни в законодавстві прописано неоднозначно, що дозволяє зважаючи на протиріччя і звернутися до суду. Судова практика станом на сьогодні склалася таким чином, що більшість подібних позовів задовольняють на користь позивачів. Оскільки було внесено зміни саме до законодавства, що регламентує нарахування пенсій держслужбовцям – відповідно позивачами в даній категорії справ можуть бути лише держслужбовці.

Якщо будуть внесені зміни з метою зменшення навантаження на Пенсійний фонд, що стосуватимуться не лише держслужбовців, а й «пересічних» громадян і будуть внесені саме таким чином, що в нормативній базі існуватимуть протиріччя, якими можна буде скористатися у ході судової справи, звичайно ж, будь-який громадянин зможе звернутися до суду за захистом свого порушеного права. І, зважаючи на практику, що склалася, швидше за все справа буде виграшною для громадян».

пенсіонер

11:37 06.09.2017

С...!!! Я маю пенсію 1380 грн. стаж 35 років. Діти втікайте з цієї країни а то здохнете з голоду

Той, що цікавиться

10:14 07.09.2017

Діти, не втікайте. Бо хтось дуже хоче нашої родючої землі, наших синіх озер, Карпатських гір, газу, нафти,бурштину. Україна - багата країна. Хтось нею цікавиться, а ми- місцеві жителі, будем тут заважати. Нас забагато. Треба тільки тих, хто буде обслуговувати еліту. Тому проводиться політика утиску населення, щоб ми втікали. Але чистка почалась, а процес довгий і болісний. Ми самі можем в себе керувати і жити на своїй багатій землі добре. Не втікайте, а боріться, не будьте байдужими.

О.Лебідь

13:21 07.09.2017

Багатіти треба розом з державою,а не за рахунок держави

Вітя Дядюк

14:08 07.09.2017

Тут блін сам від зарплати до зарплати 100 грам собі не викроєш, а вони долярами крадуть.

55555

09:31 08.09.2017

Это сладкое слово - ВЛАСТЬ!!! А для рогуль это ещё и воровать, воровать, воровать...

О.Лебідь

10:55 08.09.2017

Хотів би побачити як Люба Миколаївна іздить на стареньеому Газ....якого там 62 р.випуску.

ПОФІГ ГАЗ

02:14 15.09.2017

ПИЖИК РУЛИТЬ

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2017
18.09.2017
-->
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин