Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Сільце категорично не хоче до Мар’янівської ОТГ
19:28 14.11.2017
594

Село Сільце Горохівського району не хоче входити до складу об’єднаної територіальної громади із центром у селі Мар’янівка, натомість – хоче об’єднатися з Гороховом.

Про це йшлося сьогодні, 14 листопада, під час засідання комісії Волиньради з питань депутатської діяльності , місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, пише Волинська Правда.

Жителі села Сільце Цегівської сільської ради Горохівського району не хочуть входити в ОТГ з центром у селі Мар’янівка, оскільки їхнє село знаходиться на значній відстані від Мар’янівки і не має з ним соціальних, культурних та інших зв’язків. Утім, одне село, згідно із законодавством, не може вирішувати, до якої ОТГ входити. Таке право має лише сільська рада. Тож жителі просять депутатів Волиньради знайти вихід з цієї ситуації.

Голова комісії Анатолій Вітів розповів, що до Мар’янівки від Сільця через Горохів – 17 кілометрів, до Горохова ж від села – 7 кілометрів. Відповідно, жителі села хочуть «до Горохова». Представниця громади села Сільце Тетяна Янюк розповіла, що прямого сполучення Сільце з Мар’янівкою не має. Натомість інші три села Цегівської сільради мають, тож у них є мотивація до об’єднання з Мар’янівкою.

«Ми зовсім на іншій трасі. Наші діти вчаться в горохівських школах, люди працюють в Горохові. В Мар’янівці жодна людина з Сільця не працює. Жодних зв’язків культурних, соціальних не маємо з Мар’янівкою», – висловилася представниця сільської громади.

Тож селяни просять депутатів ініціюювати зміни до законодавства, оскільки таке село в Україні – не одне.

«Ми розуміємо, що закон не дозволяє нам зараз вирішувати. Але як нам бути хоча б, щоб нас не кинули до Мар’янівки?», – звернулася жінка до присутніх на комісії.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук зауважив, що наразі в Україні дійсно окреме село не може прийняти рішення щодо приєднання чи від’єднання до певної ОТГ, тільки сільрада.

«Я бачу тут два шляхи: перший – рівень сільради. Варто у рамках сільради провести перемовини. Якщо треба, ми приїдемо, щоб аргументи були почуті. Другий шлях: зміни в склад сільради або зміни в законодавство. Але це важчий процес», – сказав Сергій Кошарук.

Зрештою, депутат Костянтин Зінкевич резюмував розмову та запропонував підтримати жителів села Сільце: «Варто рекомендувати їм провести перемовини на предмет об’єднання, також доречно ініціювати звернення до Верховної Ради, щоб передбачити, аби одне село від сільради могло обирати собі ОТГ». Його підтримала більшість членів комісії.

Коментарі

Той хто треба

19:40 14.11.2017

Микола тримайся. То тільки початок.

тьома

10:46 15.11.2017

ну всьо ми до вас їдемо будемо бить вас усіх

тьома

10:47 15.11.2017

ви в вашом селі там зажрались ще не знаєте що таке базар риальний буде вам взнаєте

тьомі

21:18 15.11.2017

в жопен влізь дятел. Так можеш до лохів зсвого села обращатись може злякаються. Незажерливий поняв що вам без Сільця не громада а тракторна бригада світить! При тому що ні галичанці ні скриголовці не захотіли з такими придурками об’єднуватися то тільки тракторна бригада в Борочичах. базар реальний поняв?

Добровільне об(апостроф)єднання

21:23 15.11.2017

Чомусь всі забувають про слово ДОБРОВІЛЬНЕ... То заганяють в Мар'янівку, то в Шклинь (чи може Шклінь), а то ще кудись. А Горохову об'єднатись із Пірванчем та Мирковом не дали. Хоча громади вирішили і депутати підтвердили. Комусь це не вигідно оте слово ДОБРОВІЛЬНО. А якщо реально дивитись на речі, то багата рада з бідною добровільно ніколи не об'єднається... Чекаємо виборів і що буде далі.........

22 листопада
Сьогодні
Вчора
20.11.2017
19.11.2017
18.11.2017
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин