Оксана Гронович: тендітна дівчина зі штангою в руках

28 Жовтня 2017, 16:38
3511

Багаторазова чемпіонка України, чемпіонка світу із пауерліфтингу, майстер спорту міжнародного класу та просто красива дівчина – Оксана Гронович.

Оксана розповіла luxtopfit.com, що завжди цікавилась активним життям, проте ніколи не думала, що коли-небудь пов’яже його із професійним спортом

– Коли я навчалася в університеті, у вільний від навчання час, вирішила займатися собою ще фізично. Як і всі дівчата, хотіла мати струнке та красиве тіло і розуміла, що просто біг на стадіоні мені бажаного результату не подарує. Так я, майже 4 роки тому, вперше пішла у тренажерний зал. Самим пауерліфтингом займаюся 2 роки. Він став частиною мого життя, хоча раніше я ніколи не цікавилася таким видом спорту. Почала займатися пауерліфтингом з ініціативи мого тренера Олега Хом’яка – заслуженого тренера України із пауерліфтингу. На пропозицію спробувати щось нове для себе я, звичайно, відповіла позитивно.


 

А вже у 2017 році Оксана виборола срібну нагороду у жимі лежачи з результатом 77,5 кг та золото у тязі – 160 кг, встановивши рекорд України в тязі та сумі триборства – 357,5 кг!

Дивлячись на цю тендітну дівчину, хтось може й не повірити, що вона працює із такими великими вагами. Вся справа в тому, що давно існує розповсюджений стереотип, за яким жінка, яка бере в руки великі гантелі та штанги, автоматично перетворюється на чоловікоподібну накачену даму, яка за своїми силовими показниками та зовнішністю мало чим відрізняється від чоловіка. Саме тому тренажерні зали переповнені жінками, які не обирають нічого важчого, ніж «рожеві» гантелі. Хоча саме робота із достатніми вагами та правильна техніка виконання, можуть дати слабкій статі набагато більше користі!

Наукою і практикою давно доведено, що жінка за своєю природою та фізичними здібностями не може наростити такі ж м’язи, як у чоловіка. У жіночому організмі занадто низький відсоток вироблення тестостерону – гормону, що виконує найпершу роль в нарощуванні м’язів. Натомість, під час регулярних занять пауерліфтингом, м’язи жінки стають красивими та підтягнутими, такими ж, як і в нашої героїні.

Сама Оксана вже давно відзначила багато позитивів, які приніс у її життя пауерліфтинг:

– Починаючи займатися, я не думала, що досягну того, що маю зараз. А це не лише нагороди і посвідчення, це сила (моральна і фізична), характер, витривалість, бажання ставати кращою, люди, з якими я проводжу свої тренування і які за стільки часу стали мені рідними, нові знайомства і нові друзі. А ще емоції. Під час тренувань і після, на змаганнях і після… Саме вони мотивують мене займатися, бо я хочу відчувати їх знову і знову!


 

Також Оксана підкреслила неоднозначну реакцію протилежної статі на її «захоплення»:

– Коли протилежна стать дізнається про те, скільки я піднімаю, реагують по-різному: хтось думає, що я несповна розуму, а когось це мотивує на розвиток. У будь-якому випадку, я працюю для себе, і це так і залишиться.

Звичайна тренувальна програма чемпіонки складається із трьох тренування на тиждень (тривалість від трьох годин!). Кожне тренування включає в себе базові вправи (присідання, жим лежачи або станова тяга) та інші вправи, які сприяють підвищенню сили у базових вправах. Цікаво, що дівчина не забуває й про кардіо, підкреслюючи його ефективність у боротьбі із зайвими кілограмами:

– Ну і кардіо. Куди ж без нього? =) У моєму випадку роблю його під час підготовки до змагань, так як завжди маю кілька лишніх кілограмів.

Також дівчина зазначає, що варто включати вправи пауерліфтингу у свої тренувальні програми навіть не професіоналам:

– У свої тренувальні програми я б рекомендувала включати вправи з пауерліфтингу навіть дівчатам. Присідання і станова тяга – вправи, які задіюють велику кількість м’язів, в тому числі і сідничні. Так, що дупка буде рости, дівчата! =) Звичайно, не потрібно виходити на максимальну вагу, а працювати обережно і відчувати чим. Максимум – це розділ спортсменів, нехай вони тим і займаються. Звичайно, це все дуже індивідуально. Виходити потрібно із власних бажань і стану здоров’я.

Ще одним великим плюсом занять пауерліфтингом, який виділила Оксана є те, що велика вага прискорює обмін речовин. Дівчина пояснила, що працюючи із великим спротивом, який створюється вагами, в м’язах утворюються крихітні мікророзриви. Щоб відновити і «відремонтувати» ці розриви, після тренування потрібна більша кількість калорій, завдяки чому можна сміливо збільшувати свою денну норму калорій. І справді, для жінок це ідеально, адже більшість з них хочуть отримати струнке тіло без зайвого жиру. Звичайно, користі від з’їдених солодощів та пончиків буде мало як для здоров’я, так і для сили, тому, збільшуючи раціон, потрібно не забувати саме про правильне харчування.


 

Про це говорить й дівчина:

– Щоб бути у хорошій формі, необхідно дотримуватися певного режиму харчування. Для багатьох дуже складно почати харчуватися продуктами, які будуть приносити користь для організму. А все тому, що існує думка, що ПХ – це відварена грудка без солі та спецій, рис або гречка, а також салат. Насправді це не так. Особисто для мене – це мінімум жирного, жареного, або повна його відсутність, виключення з раціону швидких вуглеводів і насичення раціону білковою іжею. Кожного дня по 5 прийомів їжі невеликими порціями. Смачної і корисної їжі!

Оксана відзначила, що для високих результатів та продуктивності необхідно звертати увагу й на спортивне харчування. Так, спортсменка додає у свій раціон протеїни та амінокислоти:

– До спортивних добавок відношуся позитивно, більше того, сама їх вживаю. В основному – це ВСАА і протеїн. Після важких фізичних навантажень наш організм потребує відновлення, причому швидкого. Саме спортивні добавки у вигляді незамінних амінокислот допомагають мені у цьому.

І на завершення, дівчина усміхається, згадуючи про свою найбільшу опору та мотивацію – тренера:

– Безумовно, мої успіхи – це результат важкої праці спортсмена і тренера, це бажання працювати, бажання ставати кращим для себе та рости в очах тренера, як спортсмен, в якого він вкладає масу свого часу, сил, терпіння і не даремно. Я завжди буду йому вдячна за це.

Для наших читачів дівчина радить завжди обирати те, що близьке до душі та йти до кінця:

– Якщо ти почав щось робити, то потрібно йти до кінця. Інакше у старті немає ніякого сенсу. А де фініш? Життя покаже. Потрібно знайти і займатися справою, яку любиш і любити те, що робиш. Для мене – це пауерліфтинг. І нехай це нежіночий вид спорту (як вважають), проте я люблю його.

Отож, потрібно брати приклад із нашої сьогоднішньої героїні, відкинувши усі міфи та стереотипи, йти до своєї мети та займатися тим, що подобається.

Автор: Таня Сагановська​

Коментарі
30 Жовтня 2017, 13:46
ліпше б ти гній на полі розкидала, чи колгосп підіймала, а то тягаєш якісь штанги!
31 Жовтня 2017, 20:04
Чому ви не пишете про інших спортсменів, які виступають на міжнародних змаганнях і займають призові місця? Чи вам потрібно замовляти статті?
01 Листопада 2017, 02:07
Ми залюбки напишемо про всіх земляків, які досягають успіхів і не лище у спорті. Можливо про когось ми не знаємо, тому будемо вдячні за підказки з вашої сторони.
18 Листопада 2017, 19:19
Дівчина молодець.. так тримати!
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024