«Відкладати створення об'єднаних громад - означає втрачати кошти з Києва» - Віктор Поліщук

10 Квітня 2017, 17:48
2428

Відбулось чергове засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування. З ініціативи голови районної ради Тараса Щерблюка, яку підтримали сільські, селищні  і міські голови Горохівщини, воно було виїзним. Здійснили візит до міста Устилуг, що у Володимир-Волинському районі у середу, 5 квітня.

Устилуг є адміністративним центром об’єднаної територіальної громади. 

Делегацію горохівчан, на чолі з головою координаційної ради з питань місцевого самоврядування Тарасом Щерблюком, гостинно зустрів голова Устилузької об’єднаної територіальної громади Віктор Поліщук.

При зустрічі, Тарас Щерблюк подарував йому картину – волинський пейзаж, мовивши, що рідна природа єднає людей. Крім цього, керівник делегації горохівчан в урочистій обстановці привітав із днем народження Берестечківського міського голову Валентину Залевську і подарував їй букет квітів.

Після цього з аналітичною інформацією, почути яку горохівчан цікавило з перших уст, виступив Віктор Поліщук. Він, зазначив, що громада утворена 14 серпня 2015 року шляхом добровільного об’єднання, до її складу входять місто Устилуг і 25 сіл. Територія громади 413,7 км2 , населення 7636 чоловік.

«Ми прагнули відновити історичну справедливість – утворити об’єднану громаду в межах колишнього Устилузького району. Нині територія нашої громади – це третина колишнього району, - зазначив Віктор Поліщук.

Приїжджали в Устилуг вже чимало делегації з Волині, Рівненщини й Львівщини. Були тут лідери громад із неокупованих територій Луганської і Донецької областей. За словами Віктора Поліщука, в них неоднозначне ставлення до таких об’єднань, до населення західних областей – на жаль, в інформаційному просторі Донбасу домінує брехлива пропаганда Кремля.

Втім, неоднозначні враження від почутого й побаченого в Устилузі були в горохівчан. Такій потужній, вигідно розташованій в прикордонні громаді лідерам територіальних громад Горохівського району можуть лише щиро позаздрити. 

Насамперед,у тому плані, що на її території знаходиться митниця, два переходи залізничний і сухопутний, один із найбільших в Україні комбікормовий завод, успішне ТзОВ «П’ятидні», де є директором відомий не лише на Волині, а й в Україні досвідчений керівник-аграрій, політичний і громадський діяч Валерій Діброва

Крім цього, в бюджет Устилузької об’єднаної територіальної громади йдуть чималі надходження від цілодобового продажу підакцизних товарів.

Власні бюджетні доходи громади минулого року склали 16 мільйонів гривень. Із державного бюджету на розвиток інфраструктури одержали 8,8 мільйона гривень. Значну частку цих коштів використали на ремонт 9 шкіл та встановлення в них твердопаливних котлів. До речі, цьогоріч у громаді плануюють здійснити оптимізацію освітньої мережі, закрити та реорганізувати малокомплектні школи.

В медичній мережі громади – лікарня в Устилузі на 30 ліжок, амбулаторія, 16 ФАПів. Ще невідомо, як складеться доля лікарні при утворенні територіальних медичних округів, але самостійно утримувати лікарню, як вважає Віктор Поліщук, громада не зможе, шукатимуть виходи.

Тісно співпрацює Устилузька громада із сусідньою Польщею, створюючи спільні проекти транскордонного співробітництва. Торік гранти двох проектів склали 2,2 мільйона гривень. Половину цієї суми використали на капітальний ремонт дошкільного навчального закладу. 

Вже цього року громада підготувала сім проектних пропозицій міжнародного, всеукраїнського й обласного рівнів. На думку Віктора Поліщука, це важливе фінансове  джерело, яке дає можливість розвивати інфраструктуру.

Допомагає громаді у виділенні коштів із державного бюджету народний депутат України Ігор Гузь. Минулого року при його клопотанні громада одержала один мільйон гривень, що дало можливість замінити вікна в будинку культури, облаштувати вісім дитячих майданчиків.

Віктор Поліщук порадив горохівчанам  не відкладати в довгий ящик утворення об’єднаних територіальних громад, за його словами втрата часу – це втрата коштів із Києва. Він переконаний, що громади повинні утворюватися не з 2-3 рад, а великими.

Голова Устилузької  об’єднаної територіальної громади відповів  на рід запитань. А вони стосувалися управлінської структури, оплати її праці, функціональних обов’язків старост та багатьох інших важливих питань.

Сільські, селищні й міські голови були задоволені поїздкою в Устилуг. Вони були раді побувати в такій об’єднаній територіальній громаді, яка утворена на умовах і можливостях, які має Горохівщина.

 

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024