У Бога є почуття гумору

13 Квітня 2023, 14:25
«УПЦ» МП 172122
«УПЦ» МП

«УПЦ» МП один в один повторює дії Митрополита Київського і всієї України Філарета (тепер Почесного Патріарха). Вони разом з РПЦ так його проклинали і анафематствували, що тепер самі взяли з нього приклад.

От тільки на початку 90-х, зі здобуттям України незалежності державної, постала потреба в незалежності духовній. Тоді це було і актуально і життєво необхідно, і нагально.

А що зараз? На 33 рік державної незалежності України і на 10 рік війни Росії проти України, УПЦ та що не МП спромоглися зварити Святе Миро, тим самим показуючи якби свою незалежність від російської православної церкви.

Чому ж не варили раніше? Можливо стало неможливим отримання Мира від Москви, яке вони получали останні десятиліття? Можливо через те, що закритий російсько-український кордон і навіть чартери не літають?

Якби не було, Миро зварили, але у Статуті і досі залишається незмінною формула єднання з Вселенською Церквою – через РПЦ.

УПЦ МП, як є частина РПЦ, не є автокефальною Церквою. Інакше, у якому пункті їх Томосу (якого немає), є вказівка на Мироваріння? Виходить так: УПЦ МП без Томосу, але з Миром, яке самі ж зварили.

Варто зазначити, що історично, чин Мироваріння для Київської кафедри не є новим. Адже будучи до 17 століття підпорядкованою Константинополському Патріархату, Київська кафедра мала практику Мироваріння як особливий привілей від Матері-Церкви. Іншими словами варили Святе Миро з дозволу Матері-Церкви.

Цікаво, УПЦ та що не МП, варили Святе Миро з дозволу Російської Церкви? Адже є її частиною згідно свого Статуту.

Якщо цей крук був самовільним – негативна реакція від РПЦ буде блискавичною. Якщо ж реакції з Росії не буде – це означає, що цей чин Мироваріння був попередньо узгодженний з патріархом московським Кирилом і той, очевидно, зробив жест доброї волі і дозволив митрополиту Онуфрію звершити його.

Гра РПЦ і УПЦ МП в «Дочки-матері» триває. Сподіваємось, що запашні інгредієнти Святого Мира не введуть в чергову оману українських вірян. Бо як показує церковна практика – зварити Миро справа не хитра і не нова для Києва, а от звільнитися від пут російська рабства – подвиг, який потребує великих зусиль і найголовніше волі священноначалія.

***

Зараз цей пост як магніт притягне коментаторів з УПЦ МП, тому спеціально для них дамо пояснення, чому в Православній Церкві України поки що немає чину Мироваріння.

Якщо ми проаналізуємо останні п'ять Томосів, які надавалися іншим помісним православним Церквам, то у всіх Томосах був прописаний пункт, що Церква не має права самостійно готувати миро. Чому? Бо через Миро, через отримання Мира відбувається духовний зв'язок із Матір'ю-Церквою. Для прикладу – Єрусалимський Патріарх отримує Миро від Вселенського Патріарха. І це не робить Єрусалимський Патріархат ані залежним, ані ущербним. Бо отримання Мира від Матері-Церкви не є ознакою залежності, але духовного зв’язку.

Отже, маємо висновки:

1. Можна зварити Миро, але бути залежним від мачухи. Що ми бачимо на прикладі з УПЦ МП і РПЦ.

2. Можна отримувати Миро від Матері-Церкви і залишатися при цьому автокефальною і незалежною Церквою. Так є і так було.

Коментарі
22 Квітня 2023, 19:27
От тільки ці клоуни нічого спільного з Богом не мають. Звичайні бандити в сукнях.
12 Червня 2023, 15:10
Ні не звичайні,а надзвичайні. Прекрасно вишколений,духовно загартований,згуртований,без єлементарного людського співчуття до горя навіть своіх вірних.Я іх добре знаю і розумію наскіільки вони небезпечні. Я сам іх побоююсь.Вони скрізь в усіх державних інститутах влади. ЯК іх перемогти не уявляю. І секта у них невиправна.
Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром