Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Жителі Горохівщини активно вакцинуються проти грипу
Жителі Горохівщини активно вакцинуються проти грипу

Жителі Горохівщини активно вакцинуються проти грипу

09:56 30.11.2018
416

На сьогодні захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) на Волині, як і в цілому по Україні перебуває на неепідемічному рівні, притаманному для початку епідемічного сезону.

Про це повідомляють на сайті Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Кількість хворих ГРВІ за минулий тиждень (з 19 до 25 листопада) зменшилась на 200 осіб і становить 4800 випадків проти 5 тисяч попереднього тижня. Захворюваність нижча епідемічного порогу на 27 %. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 35 тисяч волинян, що знаходиться на рівні минулого року.

Перевищення епідемічного порогу не зареєстрували в жодному районі області, проте, найвищі рівні захворюваності зафіксовано в Горохівському, Ковельському, Маневицькому, Камінь-Каширському районах та місті Луцьку.

Із загального числа хворих переважають діти до 17 років і становлять понад 70%. Серед них найбільше хворіють школярі. На минулому тижні у зв’язку із перевищенням 20% рівня відсутності дітей по хворобі закрили чотири навчально-виховних заклади області: три – в Шацькому районі та один – у Турійському районі (три школи та один ДНЗ).

Кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» зменшилась на 15%, і за останній тиждень становила понад 80 осіб, проти 96 попереднього тижня, з них 70% — діти.

За даними вірусологічної лабораторії лабораторного центру циркуляція вірусів грипу на території області не встановлена, хоча в Україні вже є позитивні знахідки.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакцинували понад одну тисячу осіб (четверта частина від запланованого обсягу), в т. ч. 175 дітей до 17 років. Найактивніше долучились до вакцинації в Горохівському, Ківерцівському, Старовижівському районах та Луцьку.

Нагадують, що більшість противірусних препаратів не можуть впоратися з вірусами грипу, адже вони постійно зазнають мутації, а тому хвороба може протікати з ускладненнями (пневмонія, міокардит, енцефаліт, менінгіт) або завершитися летальним результатом.

Тому найефективнішим заходом профілактики грипу є щеплення. Найкращий час для проведення вакцинації – це час до початку епідемії, щоб імунітет навчився боротися з новими штамами вірусу, а на це йому потрібно від 7 до 14 днів. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник – «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Щепитися можна в закладах охорони здоров’я по місцю проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

22 липня
Вчора
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин