Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Перемильський палац у творах художників
Перемильський палац у творах художників

Перемильський палац у творах художників Кжижановських

10:34 13.01.2019
608

Літопис Перемиля веде свою історію з часів князя Любарта. В різні часи село було у власності Лещинських, Скшинських та Петрушевських. Розташоване село за шість кілометрів від Берестечка над річкою Стир.

Відомо, що в Перемилі був палац. До нашого часу дійшло кілька його зображень. Проте сьогодні хочемо розповісти про ті, які пов’язані із власниками палацу, а саме художниками подружжям Кжижановських.

Конрад та Михайлина Кжижановські проживали в Перемилі не тривалий час, а в період із 1906 до 1914 року.

Саме завдяки їх роботам та родинним фото можна уявити, яким був палац Перемилі. Сучасникам також відомі кілька малюнків палацу, авторства Наполеона Орди, що датуються 1874 роком, які теж є в підбірці.

Перемильський палац був побудований на місці давньоруського городища на пагорбі, що омивається річкою Стир. Здавна пагорб називали Панська гора. До палацу вів одноарковий мурований міст. На мості знаходилась сторожка, або навіть надбрамна вежа. На зображені Наполеона Орди можна побачити капличку, двоповерховий будинок з галереями на другому поверсі вздовж будинку.

Одним із перших власників маєтку в Перемилі із родини Петрушевських був Ігнаци, син Войцеха та Маріанни Лампарської, який був камергером польського короля Станіслава Августа. Ігнаци в кінці ХVIII століття разом з дружиною Малгожатою Гоусант та дітьми проживав у палаці.

Точна дата будівництва палацу в Перемилі невідома, знаємо лише, що зявився він в ХVIII столітті.

Вкінці ХІХ століття маєтком володів Францішек Петрушевський.

На початку ХХ століття палацом володіло подружжя художників Кжижановських. Палац було знищено в роки Першої світової війни.

Більше читайте: Історія Перемильського палацу та його мешканців на панській горі
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело фото: http://cyfrowe.mnw.art.pl

16 лютого
Сьогодні
Вчора
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
09.02.2019
08.02.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин