Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Хресний хід у день 20-річчя храму села Мирне
Хресний хід у день 20-річчя храму села Мирне

Мирне теж захотіло у ПЦУ

21:29 08.03.2019
2884

У Горохівському благочинні чотирнадцята парафія вирішила не залишалися у лоні УПЦ Московського патріархату.

8 березня відбулися парафіяльні збори Свято-Михайлівської церкви села Мирне Горохівського району. Про результати голосування Район.Горохів повідимили місцеві жителі.

206 із 215 присутніх проголосували за приєднання до кліру Православної церкви України. Шестеро утрималися, а троє не голосували.

Нагадаємо, до складу Горохівського благочиння належать такі села: Бережанка, Бистровиця, Ватин, Жуківець, Звиняче, Красів, Марковичі, Михлин, Мирне, Ниви Губинські, Озерці, Олізарів, Ощів, Рачин, Скобелка, Холонів, Угринів, Терешківці, Шклінь, Ярівка та місто Горохів. Станом на вечір 8 березня редакції невідо про позицію парафій у Холоневі, Ярівці, Олізарові, Нивах Губинських, Марковичах, Михлині і горохівській парафії Різдва Христового УПЦ МП.

Також 8 березня аналогічне рішення прийняли православні віряни у Холопичах Локачинського району, Боровичах Маневицького району та Русивелі Демидівського району Рівненської області.

Довідково. Церкву у Мирному збудували у 1997 році. Багато десятиліть після Другої світової війни православні села молилися у хатині, яку звели неподалік місця, де століттями стояв їхній Свято-Михайлівський храм, який став жертвою військових дій. У селі досі розказують, що коли рили фундамент під новобудову, то знайшли і капсулу, яку предки мирненців (а тоді ще села Блудова) заклали при спорудженні «старого» храму. Образи з того, старого, храму є і нині у мирненській церквиці. Вони не мають якоїсь мистецької цінності, зате мають цінність історичну. До цих образів молилося не одне покоління села .

Читайте також: Волинь напередодні Другої світової війни була православним П’ємонтом, – історик

21 липня
Сьогодні
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин