Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Чому Горохів не об’єднується з навколишніми сільрадами

11:13 21.03.2019
1170

Лише одна об’єднана громада із центром у Мар’янівці створена нині у Горохівському районі.

Втім, вибори в ОТГ ще не відбулись. Їх передбачають на 2019 рік, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Усього експерти вбачають у районі чотири об’єднані громади. Це Мар’янівська, яка вже утворена, Берестечківська, Шклинська й Горохівська. Радниця з питань децентралізації Оксана Урбан запевняє – найперспективнішим нині є формат об’єднання міста з навколишніми селами.

Об’єднання Горохова з навколишніми сільськими радами зараз призупинено. Причиною називають судові позови, а також недостатню поінформованість жителів про об’єднавчі процеси. Хоча необхідна інформація була розміщена у місцевій газеті, тираж якої дев’ять тисяч примірників. Міський голова Віктор Годик у телефонній розмові розповів журналістам, що готовий створити громаду.

Експерти додають – багато сільських голів говорять про готовність до об’єднання, тільки тоді коли йдеться не про їх село. Саме так зупинились процеси у Берестечківській та Шклинській громадах. Оксана Урбан додає, що найбільша з можливостей, яку втрачають населені пункти – інфраструктурна субвенція. Її громади отримують на п’ять років за умови добровільного об’єднання. Тому, кажуть. громадам краще завершити процеси об’єднання до кінця 2019-го року.

Схожі ситуації з об’єднанням і у Камінь-Каширському та Рожищенському районах. Там також по одній громаді. Втім невдовзі має з’явитися Доросинівська ОТГ, а в селі Немир планують організувати громадські обговорення.

Всього в області створено 51 об’єднану територіальну громаду із сімдесяти трьох запланованих.

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2019
18.09.2019
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин