Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Процес голосування
Процес голосування

У  Мар’янівці підтримали створення об’єднаної громади

13:05 07.04.2019
1224

Процес об’єднання декількох сільських рад триває півтора року.

Громадські слухання, на яких мешканці підтримали створення Мар’янівської ОТГ, відбулися 5 квітня. Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Євгенія Мельничук живе у Мар’янівці. Жінка разом з іншими мешканцями селища на громадських слуханнях підтримала створення Мар’янівської ОТГ. «Може, Мар’янівка буде багатшою. Оскільки в нас немає земель, а близькі до нас села мають свої землі», – припускає Євгенія.

Мар’янівську об’єднану громаду почали створювати півтора роки тому. Про це розповів селищний голова Микола Климчук. За його словами, провели слухання у навколишніх селах, підготували документи, які подали до облдержадміністрації, Верховної ради і ЦВК для призначення перших виборів. Але мешканці села Сільце, що входить до Цегівської сільради, виявили бажання приєднатись до іншої громади. Пояснили тим, що буде далеко добиратись до центру громади Мар’янівки.

«Зміна адміністративного підпорядкування створила нам кілька прецедентів. Але думаю, що ми в змозі і повинні це питання вирішити. І все ж, об’єднана Мар’янівська громада буде створена», – переконаний Микола Климчук.


Справу про зміну адміністративної приналежності села Сільце розглядали у судах, розповів Цегівський сільський голова Валентин Фещук. З його слів, наразі судові розгляди завершені.

«Сьогодні вони хочуть приєднатися до Журавнинської сільради, і колись в перспективі приєднатися до Горохівської міської громади, яка ще не почала своє створення. Ми натомість пропонували: давайте люди, послухайте нас. Ви в меншості, ми в більшості. Ми вам максимально сприяємо, як можемо ви нас чуєте – ми закінчуємо процес створення Мар`янівської громади, Горохівська утворюється паралельно. Я думаю, буде прийнятий той закон у Верховній Раді про засади адміністративно-територіального устрою», – пояснив Валентин Фещук.


Валентин Малиновський, консультант з правових питань проекту «Пульс» розповідає, що в області такий випадок – перший:

«В області це перший випадок, коли село разом із сільрадою не бажає приєднуватись до певної ОТГ. Українське законодавство цю ситуацію не регулює. Тепер громадам потрібно заново оформляти документи, аби призначити вибори. На цьому тижні проводяться відповідні громадські слухання у селищі і двох сільських радах, а на наступному тижні, думаю, будуть проведені сесії в цих селищних і сільських радах. І потім документи йдуть в обласну адміністрацію, яка має дати ще один позитивний висновок без села Сільце. Тоді знову – рішення сесій. І після того вже – обласна адміністрація подає документи в ЦВК. Найшвидше вибори відбудуться в жовтні».


Василь Гром, консультант з бюджетних питань проекту «Пульс», впевнений, що у Мар’янівської громади є шанс на успіх:

«Мар’янівська історія – це час втрачених можливостей. Тому що, якщо подивитися на Мар’янівку, в якому вона стані і те, що тут вже є підприємства, які платять людям зарплату, це дає підстави говорити, що це буде нормальна хороша громада».


Мар’янівська ОТГ стане 51 на Волині. У перспективному плані області передбачено 74 спроможних громади.

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2019
18.09.2019
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин