Наступ на Томос: Філарет відновлює КП, а Онуфрій просить суд скасувати ПЦУ

20 Червня 2019, 16:52
Митополит Онуфрій 1077
Митополит Онуфрій

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Київської митрополії УПЦ МП, яка просить визнати протиправною і скасувати реєстрацію Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

Відповідачами за позовом вказані Міністерство культури і Державний реєстратор КП Центр правової допомоги та реєстрації.

УПЦ МП мотивувала свій позов допущенням істотних порушень чинного на момент проведення державної реєстрації, створення юридичної особи законодавства України, а також вчиненням відповідачами в адміністративній справі протиправних дій.

Голова юридичного відділу УПЦ МП Олександр Бахов заявив, що ПЦУ нібито не може називатися Київською митрополією Української православної церкви.

«Так звана новоутворена ПЦУ не має підстав називатись Київською Митрополією Української Православної Церкви, не тільки тому що з подібною назвою існує релігійний центр ще з 1991 року, а й тому, що первинний правовстановлюючий документ «Томос», який вони повинні були поважати і виконувати визначає їм дві назви – «Православна Церкви України» (ПЦУ) та «Святіша Церква України» (СЦУ)», – стверджує голова юридичного відділу УПЦ Олександр Бахов.

У цей же час, патріарх Філарет, 20 червня вирішив відновити Українську православну церкву Київського патріархату. У Православній церкві України ці процеси не визнають.

Про це повідомляє «24 канал».

Зібрання прихильників колишньої УПЦ КП відбулося у Володимирському соборі в Києві. На ньому були присутні деякі ієрархи, священики та близько сотні вірян. Проте, архієреї Православної церкви України проігнорували зібрання, адже ПЦУ наголошує, що «собор» є нелегітимним.

 

Постанова Філарета про відновлення УПЦ КП / Фото Вікторії Кутьїної (24 канал)
Постанова Філарета про відновлення УПЦ КП / Фото Вікторії Кутьїної (24 канал)


 

Прихильники відновлення Київського патріархату також відкинули Томос про автокефалію української церкви, зауважишивши, що він нібито ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Філарет і надалі вважає себе патріархом київським і претендує на все майно, храми і всі гроші УПЦ КП, які перейшли до ПЦУ.

Також у постанові так званого собору Філарета нібито відміняють положення Об'єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року і називають його «зібранням архієреїв».

«Помісний собор не затверджує, а відміняє постанову архієрейського, чи так званого Помісного собору, бо це був не Помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священика та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ Київського патріархату, на вимогу Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія», – йдеться у постанові.

Архієреї Православної церкви України та митрополит Епіфаній не визнають відновлення УПЦ КП та не підтримують дії Філарета. За їх словами, таким чином патріарх повертається у невизнання, а ПЦУ отримала Томос про автокефалію і визнана Вселенським патріархатом.

Коментар
05/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021
03.12.2021
02.12.2021