Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Горохівські лісівники заготовляють для косуль солоні віники

14:13 09.07.2019
1239

Улітку лісівники дбають про заготівлю кормів, щоб взимку було чим потішити звіра. Достатня кількість кормів в угіддях мисливського господарства завжди буде приваблювати диких тварин та тримати їх на одній території.

Особливо важко переносять неповноцінне харчування косулі. З середини зими для них настає важкий період. В цей час у косуль починають відростати роги, відповідно – тварини потребують калорійної підгодівлі – повідомляють у прес-службі Волинського ОУЛМГ.

Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець ділиться досвідом заготівлі кормової бази для диких тварин на зиму:

«Віники використовуються взимку, коли для звірів настає скрутний період. Високий сніговий покрив, низькі температури та ожеледиця не дають змоги тваринам достатньо рухатись. Але звірі вже знають, що є годівниці із сіном, кормовими віниками, вівсом, кукурудзою.


У ДП «Горохівське ЛМГ» підгодівельні майданчики в основному відвідують козулі, яких на обліку підприємства нараховується близько 300 голів. Для зимової підгодівлі зайців використовують зернові снопи із вівса, які ми заготовлятимемо трішки пізніше. Є певні тонкощі з сушкою кормових віників. Лист висихає швидше, а ось пагін – довше. Якщо скласти їх в такому стані, може бути пліснява.

Самці сімейства оленячих мають роги. Кожен рік вони їх скидають. На місці старих виростають нові. Косуля скидає роги в жовтні, як і лось, олень пізніше – в лютому. Нові роги в козулі починають рости з середини зими. Вже в квітні самець козулі «вичісує» собі роги. Зимова підгодівля забезпечує тварину усіма необхідними поживними речовинами та дає змогу не лише комфортно пережити важкий період, але й мати достатньо ресурсів в організмі, аби відростити нові, сильні та ефектні ріжки».


Загрузка...
Загрузка...
8 серпня
Сьогодні
Вчора
06.08.2020
05.08.2020
04.08.2020
03.08.2020
02.08.2020
01.08.2020
-->