Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Загибла риба
Загибла риба

Фахівці з’ясовують причини загибелі риби в Горохівському районі

09:42 04.08.2019
1326

Фахівці Державної екологічної інспекції в області відібрали зразки води на заплаві річки Млинівка у Горохівському районі.

Напередодні тут масово загинула риба. Коли будуть результати і які ймовірні причини мору риби – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Андрій Юзва зі Скобелки каже: на цій річці провів дитинство. Знає тут кожну точку для риболовлі. Такого раніше не траплялося.

«Подзвонили хлопці, сказали, що гине риба на Скобелці. Ми приїхали просто подивитися. Зайшли, а тут хлопці вже виловлювали те, що ще було живе, але вже доходило. Випливли туди на човні, то там взагалі така вода була, колір солярки мала», – розповідає деталі Андрій Юзва.

Рибалки, які виявили дохлу рибу на заплаві, повідомили про це Рибоохоронний патруль. Фахівці проінспектували водойму. Заступник начальника рибоохоронного патруля Сергій Починок розповів: виявили більше 100 голів снулої плітки, окуня і щуки.

Сергій Починок, заступник начальник управління Волинського рибоохоронного патруля, зауважує: «Там виявлена тільки та риба, яка найбільш нестійка до зміни рівня кисню. В зв’язку з тим, що зараз така погода, водойма є непротічна одна з причини може бути просто нестача кисню у воді. Того що якби були скинуті якісь отрутохімікати чи змито щось з полів, чи якісь смітники, то обсяг тої загиблої риби був би не в одному місці, а розійшовся б мінімум в 400 метрів в одну і другу сторону від тієї копанки по річці.»

Екологічні інспектори зробили забір води для встановлення в ній рівня кисню.

Ці дослідження провели на місці. Решту за 15-ма показниками проведуть в лабораторії у Луцьку, каже Марія Єндрущук.

«Цю воду ми будемо відправляти у відділ інструментально- лабораторного контролю. Державної екологічної інспекції в області для визначення гідрохімічних показників дослідження. Ми будемо тут визначати біогени, рівень БСК для встановлення забруднення і метали», – додає Єндрущук.

Державний екологічний інспектор Олександр Березюк розповів, що сільському голові видали припис прибрати усю неживу рибу з водойми та унеможливити подальше забруднення річки. До того місцеві жителі її виловлювали самотужки.

Фахівці Держпродспоживслужби встановлюватимуть, чи не хворіла риба. Воду перевірять на рівень забруднення. Результати аналізів будуть відомі за тиждень.
16 вересня
Сьогодні
Вчора
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
09.09.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин