Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Горохівщині в дрібних орендарів забрали землю, яку ті «здавали» у користування крупним господарствам

17:15 14.12.2016
971

Більше двох років працівники прокуратури доводили неправомірність надання на Волині землі в користування «фіктивним фермерам».

Про це стало відомо під час брифінгу заступника прокурора області Ярослава Голинського 14 грудня, - про це пише ІА «Волинські новини».

З його слів, сільськогосподарські підприємства області отримували земельні ділянки в користування через так званих фермерів, які, як правило, не мали наміру використовувати земельні ділянки. Отримуючи на праві оренди земельні ділянки, такі фермери в подальшому фактично передавали землю підприємству, яке здійснювало обробіток землі. Таким чином, останнє отримувало землю повз торги, тим самим уникаючи ще й сплати коштів за продаж права оренди.

Два роки органи прокуратури області доводили у судах усіх інстанцій неправомірність надання в оренду землі для ведення фермерського господарства громадянам, які не мали наміру та змоги її обробляти, а лиш формально отримували земельні ділянки на пільгових умовах в інтересах третіх осіб.

До прикладу, засновницею фермерського господарства, яке нібито хотіло господарювати на землі, була пенсіонерка, а її єдиним працівником – її неповнолітній родич, який ще не досяг віку для керування транспортними засобами. Хоч жодної техніки для обробітку у господарства не було.

Окрім того, земельні ділянки надавалися фермеру не єдиним масивом, а на значній відстані одна від одної, що суперечить Закону України «Про фермерське господарство».

Згідно з ухвалою апеляційного суду Волинської області від 10.10.2016 р. з незаконного користування повернули 5 земельних ділянок загальною площею 156 га й вартістю понад 2,4 млн грн, які знаходяться на території двох сільських рад Володимир-Волинського району.

Також, рішенням цього ж суду від 24.03.2016 р. задоволено апеляційну скаргу заступника прокурора області на рішення Горохівського районного суду від 10.12.2016 щодо позовних вимог прокурора Горохівського району до Горохівської РДА, реєстраційної служби Горохівського РУЮ та одного громадянина. Таким чином, у державну власність повернули земельні ділянки, загальною площею 67,5 га, вартістю 1682 тис. грн на території Пірванченської та Мирненської сільських рад Горохівського району.

21 липня
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин