Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Горохівщина: чому погіршується зір

11:32 08.11.2019
274

Одна з реальних причин порушення зору – генетика.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Фізіологічна причина короткозорості є неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна.

За даними МОЗ, багато людей однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп‘ютерів та дисплеї смартфонів. Насправді, науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів.

Втім, не виключено, що людина може відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називають комп‘ютерний зоровий синдром.

Як повідомляє МОЗ, наукового підтвердження не має також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи – також не можуть спричинити хвороби очей.

Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту не є виправданим. Дивитись на віддалені предмети – нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіти ж за першою партою потрібно дітям, що мають вади зору, які не можна відкорегувати.

Також існує міф про те, що морква допомагає відновити зір. За даними МОЗ, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці. Також ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не даватимуть ефекту.

ПРОФІЛАКТИКА ПРОБЛЕМ З ЗОРОМ

Очі дозволяють не губити з поля зору безліч дрібниць, проте часто самі залишаються поза увагою людей. Щоб зменшити ризики погіршення зору, МОЗ рекомендує повноцінно та збалансовано харчуватись, слідкувати за вагою, позбутись шкідливих звичок, як-от, куріння та ходити на прогулянки.

Якщо ж у ВАС є проблеми з зором – зверніться до фахівця. Не лікуйте його самостійно з допомогою вправ (вони не допомагають при порушеннях рефракції) чи закапувань незрозумілими краплями. Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору.

Загрузка...
Загрузка...
11 грудня
Сьогодні
Вчора
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин