Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Юрій Мельничук справа
Юрій Мельничук справа

«Нас, добровольців, посилали у найгарячіші точки», – Юрій Мельничук

17:11 03.01.2020
996

Юрій Мельничук – лісівник у третьому поколінні та доброволець. Він разом з іншими колегами їздив на будівництво фортифікаційних споруд під Маріуполь.

Про це повідомили у Волинському ОУЛМГ.

Вирушили вони зі своїм матеріалом, обладнанням, технікою. Чоловіки працювали під гуркіт зброї: до передової було рукою подати. Коли лісівничі «фортифікаційники» поверталися з прифронтового від­рядження, мріяли про домашній затишок та рідний ліс.

Читайте також: Лісівничі династії: хто доглядає за лісами Горохівщини

Загалом Юрій Мельничук провів там сім місяців. Повернувшись додому, вирішив піти в Збройні сили України добровольцем. Чоловік написав заяву у військкомат і на шосту хвилю якраз потрапив під Гранітне, Кам’янку, Зайцеве, Червонопартизанськ. Там на той час тривали запеклі бої.

«Нас, добровольців, посилали у найгарячіші точки. Де тонко, де рвалося, туди й кидали. Не було такого дня, щоб по нас не били. З двадцяти п’яти моїх побратимів додому повернулося тільки восьмеро, з них двох уже нема: один в госпіталі помер, іншого вбили. За всю службу було всього кілька днів тиші – 1, 2, 3 вересня. Так звана школярка. Кілька днів перемир’я. Мої хлопці ще воюють на Світлодарській дузі», – розповів Юрій Мельничук.

У мирному житті чоловік присвятив себе лісові. Невдовзі святкуватиме двадцятиріччя роботи в ДП «Горохівське ЛМГ». Як зараз пам’ятає той день: було це у 1992 році. Юрій Мельничук водночас і майстер лісу, і єгер Горохівського лісництва. Та цікавий ще й тим, що працює в обході свого діда – ще польського лісівника.

Читайте також: Як у горохівському лісі розводять фазанів

Площа обходу Юрія Мельничука чималенька – 860 гектарів. Тут є плюсові дубові резерванти, які ще пан За­кшевський у 1932-му привіз із Канади.

«У моєму обході є кілька кварталів таких дубів. Це перший в Україні і перший у Волинській області такий резервант», – зазначив Юрій Мельничук.

Дідусь чоловіка теж був лісівником. Його покликали із Польщі.

«Тож його (дідуся) любов до лісу успадкував і я. Зараз вже і мій середульший син Ігор працює помічником лісничого», підкреслив Юрій Мельничук.

Ігор Мельничук – один із наймолодших працівників ДП «Горохівське ЛМГ». Як зазначив директор лісомисливського господарства В’яче­слав Дейнека, попри вік він вже, як і батько, встиг заявити про себе як відповідальний та обізнаний лісівник. Зараз Ігор Мельничук працює помічником лісничого Новозборишівського лісництва.

Читайте також: Як на Волині доглядають за майбутнім лісом

Сам молодик зізнається: у лісівництво привів його батько. Саме з ним хлопчиною вперше поїхав до лісу.

«Але не для того, щоб відпочити, а для того, щоб побачити, як працюють лісівники. Це було в четвертому класі. Мені сподобалося, відтоді я часто просив тата взяти мене з собою до лісу», – пригадує Ігор Мельничук.

Родинною стежкою пішов і менший син Юрія Мельничука.

«Він, як і середульший, часто бував зі мною у лісі, полюбив його і також вступив на лісове господарство, зараз вчиться у столичному НУБІБі. Поза галуззю – тільки найстарший, він зараз на заробітках у Польщі. Та за потреби готовий долучитися до лісівництва», – розповів Юрій Мельничук.

Читайте також: Де на Волині найсильніші лісівники

Загрузка...
Загрузка...
18 січня
Сьогодні
Вчора
16.01.2020
15.01.2020
14.01.2020
13.01.2020
12.01.2020
11.01.2020
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин