В облраді мізкували, як вирішити проблему постачання скрапленого газу на Волині

11 Березня 2020, 15:11
Чи буде газ у Любомлі 764
Чи буде газ у Любомлі

Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ.

На засіданні розглянули спільний лист Любомльської районної ради та Любомльської районної адміністрації, звернення Любязівського сільського голови, а також рішення Ковельської районної ради «Про звернення до Кабінету Міністрів України, Волинської ОДА, Волинської обласної ради щодо забезпечення населення скрапленим газом». Про це повідомляють на сайті Волинської обласної ради.

В усіх документах висловлена стурбованість з приводу того, що з жовтня 2019 року припинене постачання скрапленого газу для населення.  

Заступник директора департаменту – начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Андрій Пиріг каже, що забезпечення скрапленим газом населення є проблемою не лише для Волині, а й для всієї України, і з цього приводу виконавча влада області уже неодноразово зверталась до профільного Міністерства.

Він розповів, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» №570 від 16 жовтня 2014, закупівля Підприємствами об’ємів скрапленого газу для подальшої реалізації населенню відбувається на спеціалізованих аукціонах з купівлі – продажу скрапленого газу для комунально-побутових потреб населення.

Читайте також: В ОДА пояснили, чому виникла проблема та коли буде газ на Любомльщині

Засідання комісії
Засідання комісії

Між тим, з вересня 2019 року відповідний аукціон не проводився, відтак підприємства, які реалізовують скраплений газ на території Волинської області, не мали можливості здійснити закупівлю необхідних обсягів скрапленого газу, а залишки з попередніх аукціонів вже повністю реалізували.

Його слова підтверджує й начальник Волинського регіонального управління скрапленого газу ДП «Івано-Франківськгаз» Ігор Козачок. 

«У цьому питанні немає стабільності на рівні держави, аукціони не відбуваються, спеціалістів позвільняли. А через те, що аукціон не відбувся,  «Волиньгаз» не має змоги придбати та організувати реалізацію скрапленого газу для населення. Це призведе до того, що деякі громадяни  будуть змушені самостійно вирішувати проблему. Люди шукатимуть різні варіанти, як придбати скраплений газ, зокрема на автомобільних газозаправних станціях, що категорично заборонено чинними нормативними документами і більше того, може призвести до нещасних випадків», – говорить чиновник.

В результаті обговорення комісія підтримана пропозиція депутата Віктора Козака про прийняття Звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України від Волині та до усіх обласних рад України щодо якнайшвидшого відновлення проведення спеціалізованих аукціонів та вирішення питання щодо забезпечення населення скрапленим газом.

Читайте також: Коли буде газ: у Любомлі відбулась зустріч із нардепом

 Довідково: На Волині діють 4 об’єкти реалізації скрапленого газу: у Луцьку, який обслуговує Луцький, Ківерцівський, Рожищенський та Маневицький райони, у Ковелі, який обслуговує Ковельський, Турійський, Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський та Любешівський райони, у Любомлі, який обслуговує Любомльський та Шацький райони, у Горохові, який обслуговує Горохівський, Іваничівський, Володимир-Волинський, Локачинський райони. 

Коментар
23/01/2022 Субота
22.01.2022
21.01.2022
20.01.2022
Афіша