Ощів: відкрили й освятили Музей українських Героїв

22 Лютого 2017, 10:03
4511 Джерело: Горохівське Благочиння

На днях, у школі села Ощів відбулося відкриття оновленого залу Музею українських Героїв. 

Це виплекана мрія Ганни Федорівни Бабій, відомого у районі педагога та краєзнавця. Крім того, жінка є заслужененим вчителем  України.

До реалізації мрії долучились:педагогічний колектив школи на чолі із директором Наталією Притолюк, виконавчий комітет Терешківцівської сільської ради та благодійники.

Повідомляє Горохівське Благочиння.

«Україна понад усе!» - це гасло, що стало лейтмотивом заходу, немовби увібрало в себе мету життя усіх Героїв нашої держави. Прикметно, що такий захід відбувся напередодні 20 лютого - Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.

У оновленому залі Музею увагу привертають інформаційні стенди, які присвячені перебігу військового конфлікту на Сході України, розповідають про Героїв Небесної Сотні, а також про загиблих горохівчан - учасників АТО. Важливими експонатами Музею є українські прапори, привезені воїнами-ощівчанами із зони бойових дій.

Життя двох жителів села  - Володимира Павлюка та Олександра Міхєєва забрала неоголошена війна на сході України. Їхню пам'ять присутні на заході вшанували хвилиною мовчання.  Портрети Героїв також є на стендах Музею. Торік Володимиру Павлюку урочисто відкрили пам'ятну дошку на стінах рідної школи.

Урочистість з нагоди відкриття залу Музею підготувала Ганна Бабій разом із педагогом-організатором та учнями школи. Із уст дітей лунали слова любові до рідної землі, поваги і гордості за мужність і героїзм українських воїнів.

Ганна Федорівна подякувала усім хто посприяв відкриттю Музею, зокрема вчителям історії Ощівської школи Тамарі Середі та Аллі Мельничук.  На захід завітали почесні гості - учасники АТО з Ощева Олег Дмитрук та Володимир Одолінський.

Воїни розповіли про свій бойовий шлях, про усі труднощі і проблеми, що виникали у них під час перебування у зоні військового конфлікту. Зокрема, учнів вразила розповідь Олега Дмитрука, котрий продемонстрував солдатський сухпайок і пригостив усіх смачним печивом. Донька Володимира Одолінського Ірина - учениця 8 класу Ощівської школи. Вона від імені усіх  учнів подякувала татові за те, що тримає на своїх мужніх плечах небо.

Чин освячення Музею звершив настоятель Хрестовоздвиженського храму села, священик Роман Світлик. Духовний наставник селян висловив надію на неодмінне настання миру і спокою на Богом береженій українській землі: 

«Сьогодні ми згадуємо усіх воїнів АТО, Героїв Майдану - молодих хлопців, які нічого не зробили страшного, вони лише йшли і казали, що «свобода і Україна понад усе». Жахливо, коли ллється людська кров, невинна кров молодих людей. Милосердний Господь, що сам знає імена усіх закатованих та замучених, хай упокоїть їх у місті квітучому, нехай рідні знайдуть могили своїх втрачених синів і дочок, хай Господь залікує важкі рани, нанесені нашій державі у ці буремні дні. А нам залишається лише молитися за мирне упокоєння в істинному Небесному Раю українських Героїв. Молімося, щоб Господь дарував Україні мир і спокій, а спочилим Героям - Царство Боже і Небесне».

Після панахиди до учнів та гостей звернулася директор школи Наталія Притолюк. Вона подякувала за змістовний та гарно організований захід, а також наголосила на важливості проведення таких патріотичних дійств зараз, у час, коли доля України залежить лише від позиції і поглядів прийдешніх поколінь.

«Темні часи пройдуть. Знову колоситиметься хліб та сміятимуться діти. Україна житиме! І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили! Герої не вмирають!» - говорилось на заході.

Заслужений учитель України Ганна Бабій
Заслужений учитель України Ганна Бабій

Директор ЗОШ І-ІІ ст. села Ощів Наталія Притолюк
Директор ЗОШ І-ІІ ст. села Ощів Наталія Притолюк

(зліва - направо) священик Роман Світлик, Олег Дмитрук, Володимир Одолінський
(зліва - направо) священик Роман Світлик, Олег Дмитрук, Володимир Одолінський

Володимир Одолінський розповідає про фронтові дороги
Володимир Одолінський розповідає про фронтові дороги

1
Олег Дмитрук розповів учням про свої бойові дороги
Олег Дмитрук розповів учням про свої бойові дороги

(зліва - направо) священик Роман Світлик, Володимир Одолінський, Олег Дмитрук, регент хору Хрестовоздвиженського храму Надія Новосад, Тамара Середа
(зліва - направо) священик Роман Світлик, Володимир Одолінський, Олег Дмитрук, регент хору Хрестовоздвиженського храму Надія Новосад, Тамара Середа 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром