Чим небезпечна амброзія полинолиста і як її знищити

02 Травня 2020, 09:34
1309

Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян, який має карантинне значення в Україні. Він засмічує подвір’я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні колії.

Про це повідомляють на сайті Горохівської РДА.

Амброзія є карантинним бур’яном не лише для України, а і для багатьох держав світу. Вантажі засмічені насінням амброзії до експорту у ці країни не допускають. Крім того, рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку, який є дуже небезпечним для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон’юктивіту бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.

З вигляду амброзія нагадує полин гіркий: вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, довжиною 4-15 см. Цей бур’ян висотою 20-180 см, одна рослина дає 30-40 тисяч насінин. Насіння зберігає життєздатність до 40 років. Масове цвітіння бур`яну спостерігається у кінці липня-серпня та продовжується у вересні.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, цей бур’ян здатний у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини так і бур’яни.

Аби побороти цю шкідливу рослину, пріоритетне значення надають механічному, агротехнічному та хімічному методам.

У населених пунктах пріоритетне значення має систематичне скошування амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінець липня-початок серпня), виривання рослин з корінням та знищення їх шляхом спалювання, знищення агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) з наступним висівом на цих ділянках газонних або багаторічних трав, застосування для обприскування гербіцидів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до застосування в Україні».

Коментар
29/11/2021 Понеділок
29.11.2021
28.11.2021
27.11.2021