Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Горохівщині шукатимуть місце для полігону твердих побутових відходів

10:06 20.06.2020
2187

У Горохівському районі за тиждень мають визначити місце для будівництва полігону твердих відходів, яке буде територіально зручне для трьох районних ОТГ, та обговорити на місцях «незручні» питання.

Такі завдання отримали представники місцевої влади Горохівської, Мар'янівської та Берестечківської ОТГ від заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка 19 червня в ході робочої зустрічі, ініційованої головою ОДА Юрієм Погуляйком. Про це повідомляють на сайті Горохівської РДА.

До слова, питання будівництва полігону твердих відходів у Горохівському районі актуальне для Волині уже не один рік. Наразі постало напрочуд гостро. Адже, за словами Олександра Кралюка, керівника Державної екологічної інспекції у Волинській області, ті несанкціоновані стихійні сміттєзвалища, які зараз є на території Горохівського району, будуть закриті відповідно до вимоги чинного законодавства України.

Потрібно чітко визначити, куди населення вивозитиме сміття. Інакше через не врегулювання даного питання можливе притягнення органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб до адміністративної відповідальності згідно з статтею 82 Адміністративного кодексу України, яка передбачає штраф в розмірі від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також Олександр Кралюк розповів, що реальний план дій розв'язання проблеми з полігоном має лише Горохівська міська рада. Яка розробила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3 га. Загальна місткість полігону – 236,14 тис. м³. Передбачено сортування і утилізацію сміття, а також обслуговування м. Горохів, смт Мар’янівка, с. Цегів та навколишніх пунктів. Важливо, що проєкт полігону відповідає європейським вимогам.

Як пояснив голова Мар’янівської селищної ради Олег Басалик, населення підтримує будівництво полігону та схвалює проєкт. Спірним залишається питання лише у території, на якій цей полігон планується будувати.

«Населення не підтримує виділену земельну ділянку, оскільки переконане, що це екологічно не безпечно. Мар’янівська сільська рада не має наміру самостійно будувати ПТВ, бо це є економічно не вигідно для бюджету громади. Проєкт підтримуємо, але з внесенням певних змін, зокрема, щодо землі для полігону», – розповів селищний голова.

Натомість голова Берестечківської ОТГ Валентина Залевська розповіла, що та земельна ділянка, яка передбачена проєктом Горохівської міської ради, територіально не вигідна нашій ОТГ.

«До Берестечка це близько 25 кілометрів, а є населенні пункти ОТГ, які набагато далі розташовані. Машина, яка вивозить сміття, через свій технічний стан просто не зможе довозити сміття на такі відстані. Якщо не буде знайдено компромісу щодо землі під полігон, ми шукатимемо вихід із ситуації самостійно», – розповіла Валентина Залевська.

Після довгої дискусії учасники зустрічі одноголосно прийняли рішення упродовж тижня обговорити усі можливі варіанти виділення земельної ділянки та підтримки проєкту ПТВ Горохівської міської ради, звісно з певними змінами та доповненнями.

«Питання має бути вирішено. Якщо потрібна допомога чи консультації обласна державна адміністрація, я особисто та профільні структурні підрозділи готові до тісної співпраці. Місцеві органи влади повинні дійти до компромісу та домовитися задля добробуту своїх громадян. Функціонування потужного полігону твердих відходів на території району це не тільки розв'язання екологічної проблеми, це наповнення місцевого бюджету та нові робочі місця», – наголосив на завершення заступник голови ОДА.

Читайте також:

Загрузка...
Загрузка...
10 липня
Сьогодні
Вчора
08.07.2020
07.07.2020
06.07.2020
05.07.2020
04.07.2020
03.07.2020
02.07.2020
01.07.2020
-->