Фрагменти роману Ліни Костенко «Берестечко» читали на вулиці

22 Квітня 2017, 13:40
1773

Лучани читали фрагменти роману «Берестечко» письменниці Ліни Костенко.

Учасники відео-опитування, організованого мистецьким об’єднанням «стендаЛь», декламували найбільш актуальні сьогодні уривки відомого тексту. Інформує Таблоїд Волині.

Написаний у 60-х роках минулого століття, роман показує «вічні проблеми України», які намагався вирішити ще Богдан Хмельницький, і які не вдалося розв’язати українцям 21 століття. Стосунки українців та росіян, постійна боротьба за незалежність, проблеми комунікації влади і народу – це далеко не повний перелік проблем, які піднімає текст.

Нове прочитання відомого роману у віршах поетеси Ліни Костенко «Берестечко» презентує в Луцьку майстерня українського театру ҐЕРЦЬ.

Захід відбудеться  22 квітня, о 19:00. Місце дії: приміщення Волинської обласної філармонії (пр. Волі, 46, 1 п.).

Ця вистава – спроба художньо осмислити одну з найдраматичніших подій в історії українського народу і долю одного з найвидатніших історичних діячів — Богдана Хмельницького.

«Сакральні тексти, потойбіччя та поразка, як відлік до нової перемоги», — основний ґрунт вистави майстерні українського театру ҐЕРЦЬ «Берестечко». Навіть не вистави, а уламків вистави, фраґментів, спроби вистави. Збирання звуків, літер, слів, смислів після поразки у єдиний сакральний текст.

Чітко відмежована, і водночас історія, яка повсякчас виливається зі своїх берегів, накочуючись хвилею на своє оточення, — така давня з одного боку й зовсім свіжа рана, яка належно абсолютно не проговорена. Майстерня ҐЕРЦЬ вливає у цю історію свою кров і душу, щоби крізь туман і дим історії побачити й відчути бодай дещицю тих смислів, які по сей день залишаються не осягнутими, що й спричиняє череду помилок і зрад сьогодення.

Навіщо? Про що ? І для чого ? Ці питання, як ворожий ятаган, розрізають тканину цієї історії, тим самим, даючи змогу вам, глядачам, зазирнути по той бік питань й віднайти для себе зовсім інші відповіді, на зовсім інші питання, яких, можливо, ви й не ставили…

Гетьман — Володимир Клименко
Та,що відає (Берегиня) — Катаріна Срібницька
Ідея, сценічна редакція твору, постановка — режисер майстерні Данило Слюсар
Вистава з віковим обмеженням — 16+

Майстерня українського театру ҐЕРЦЬ — це сучасні мистці, об’єднані однією ідеєю — створенням і творінням якісного, справжнього витвору Мистецтв. Два актори і режисер — послуговуючись театром як видом мистецтва, створюють зі своїх вистав справжні життєві історії, наповнені Красою, Любов’ю і Свободою. Усім поціновувачам прекрасного — обов’язково до перегляду. Символи, загадки, поезія, образи — від Івана Франка до Теннессі Вільямса, це тільки невеличке широке коло майстерні українського театру ҐЕРЦЬ.

Захід в Луцьку організовує «Мистецьке об’єднання «стендаЛь».

Придбати квитки можна за посиланням.


 

Коментар
25/10/2021 Понеділок
25.10.2021
24.10.2021
23.10.2021