Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

В Україні створили Національну соціальну сервісну службу: чим вона займатиметься

11:28 16.11.2020
572

Рішенням Уряду створили Національну соціальну сервісну службу України. Головою Національної соціальної сервісної служби України Кабінет Міністрів призначив Владислава Машкіна.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

За словами міністерки соціальної політики України Марини Лазебної, створення та старт роботи Нацсоцслужби дозволить вже у найближчій перспективі зробити систему соціального захисту більш адресною та ефективною, забезпечити захист прав дітей та розвивати якісні сервіси для громадян, що потребують державної підтримки.

По-перше, сфера соціального захисту управлятиметься по-новому. У 2021 році передбачають утворення територіальних органів Нацсоцслужби на регіональному та субрегіональному рівнях.

Функціонування такої мережі дасть змогу встановити єдині стандарти соціальної підтримки і контролювати їх дотримання. Таким чином, незалежно від регіону, той чи інший вид соціальної допомоги чи соціальних послуг людині надаватиметься однаково повно і якісно.

Також це дозволить уникнути проблеми дублювання функцій на різних рівнях виконавчої влади.

По-друге, нова інституція сприятиме розвитку соціальних послуг, якісних сервісів, наближених до громадян.

Заплановано розширення можливостей для одержання соціальних послуг, поліпшення їх якості, створення та розвиток якісних соціальних сервісів для населення в громадах, за місцем проживання та вчасна організація спеціалізованих соціальних послуг. Соціальні послуги мають стати максимально доступними для найменш захищених громадян – людей похилого віку, осіб з інвалідністю, людей та сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Особливу увагу будуть приділяти профілактиці складних життєвих обставин в житті сімей та окремих громадян, ранньому виявленню вразливих сімей.

Національна соціальна сервісна служба України буде забезпечувати управління системою надання соціальних послуг та організаційно, кадрово, методично забезпечувати їх розвиток, перш за все, на рівні місцевих громад, де у них відчувається найгостріша потреба.

Також вона контролюватиме, щоб найуразливіші громадяни одержували базові соціальні послуги безкоштовно, належної якості, відповідно до затверджених стандартів і вимог.

Наразі завершують всі необхідні процедури для старту та подальшої ефективної роботи.

Загрузка...

Загрузка...
11 травня
Вчора
09.05.2021
08.05.2021
07.05.2021
06.05.2021
05.05.2021
04.05.2021
03.05.2021
02.05.2021
-->