Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що відзначають 1 грудня та кого вітати з іменинами

06:11 01.12.2020
431

Добрий ранок, любі читачі Район.Горохів!

На календарі вівторок, 1 грудня. Це 336 день (у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 30 днів.

1 грудня День ангела імені відзначають: Роман і Платон.

У церкви 1 грудня вшановується пам’ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV віці. Відомо, що Платон був братом мученика Антіоха – разом вони народилися в сім’ї благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідувати християнство буквально на початку своєї юності. Зокрема, Платон дуже часто зустрічався з язичниками і розмовляв з ними для того щоб навернути у віру. Це відбувалося за часів правління імператора Агрипина, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Не дивно, що він розпорядився заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, щоб проповідник відрікся від своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що було закатовано і вбито.

Незважаючи на те, що сільськогосподарські роботи були вже закінчені, у селян турбот вистачало. Вони займалися різними промислами, які приносили дохід. Робили іграшки з обпаленої глини, дерев’яний посуд.

З цієї дати починається календарна зима. Грудень входить в свої права. Цей день наші пращури вважали показником всієї зими. Існувала приказка у селян:

«Платон і Роман покажуть зиму вам».

Читайте також: У Горохові відкрили кав'ярню

Загрузка...

Загрузка...
20 січня
Сьогодні
Вчора
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021
14.01.2021
-->