Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Верховна Рада офіційно дозволила йти в декрет чоловікам

12:45 17.04.2021
1022

Депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», згідно з яким відпустку при народженні дитини оплачуватиме роботодавець.

Рішення підтримали 269 народних депутатів, – передає «Суспільне».

«Цим законопроектом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні», – зазначено у пояснювальній записці до документу.

Закон вносить у Кодекс законів про працю новий вид відпустки – при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Така відпустка надається:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком);

Окрім того, документ визначає «відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька)» та надає право батькам обох статей на додаткову відпустку, якщо вони доглядають повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Також законопроєкт встановлює можливість скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

У чинному законодавстві право батька розуміють як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Якщо мати є ФОПом чи самозайнятою особою, то це обмежує батька взяти декрет, бо жінка не перебуває у трудових відносинах і не має права на будь-яку відпустку.

Загрузка...

Загрузка...
11 травня
Вчора
09.05.2021
08.05.2021
07.05.2021
06.05.2021
05.05.2021
04.05.2021
03.05.2021
02.05.2021
-->