Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Незаконно змушувати дітей прибирати у класах, - Мін’юст

11:13 30.08.2017
929

Навчальний заклад, який отримує фінансування з державного бюджету, не має права вимагати від батьків школярів гроші на ремонт школи чи придбання меблів.

Про це нагадав начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко, повідомиляє «Українське право» з посиланням на прес-служба ГУ.

«У ст.. 61 Закону України «Про освіту» прописано, що фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Цими додатковими джерелами справді можуть бути гроші батьків-благодійників. Але виключно на добровільних умовах. Проте не може бути так, що батькам на зборах оголошують суму, яку треба здати, як це буває. Адже відомі випадки, коли на зборах просять від 100 до 1000 грн. на різного роду речі, які купують для класу. Чи то нові пластикові вікна та двері, чи фарбу для ремонту. Якщо у школі вимагають так званих «добровільних» внесків у ледь не примусовому порядку, батькам слід об’єднатися, звернутися до місцевої влади, а якщо не подіє – до прокуратури міста із відповідною заявою, де вказати усі обставини справи», - зазначає Куценко.

У випадку, якщо батьки вирішили виконати добровільну благодійну місію та дати грошей на ті чи інші потреби школи, краще перераховувати їх на банківський рахунок або передавати у бухгалтерію. Потім – взяти звіт про витрати.

Порушенням прав учнів є також примусові відпрацювання.

«У ст. 52 Закону України «Про освіту» написано, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється», так само прописано у ст. 43 Конституції України: «Використання примусової праці забороняється». Це означає, що жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету», - зазначає керівник столичного управління юстиції.

У випадку, коли у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії.

«На початку звернутися з заявою до директора школи, а якщо той відмовиться звільнити від робіт - написати скаргу до управління освіти. Якщо і це не подіє – батьки можуть подати на навчальну установу до суду», - зазначив Куценко.

;
16 серпня
Сьогодні
Вчора
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
08.08.2018
07.08.2018
06.08.2018
05.08.2018
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин