В Ощеві святковим концертом відзначили День Незалежності України

01 Вересня 2021, 12:17
В Ощеві святковим концертом відзначили День Незалежності України 645
В Ощеві святковим концертом відзначили День Незалежності України

Святкові заходи в Ощеві, присвячені тридцятій річниці Незалежності України, розпочалися з молитви. 

Про це повідомляють на сайті Горохівської громади.

У місцевому Хрестовоздвиженському храмі жителі села вшановували свято Успіння Пресвятої Богородиці, а під вечір зібралися біля фігури Божої Матері у центрі села, аби попросити миру, добра й процвітання для України та її народу та довголіття воїнам на передовій.

Святковий Молебень за Українську державу та її народ звершив настоятель Ощівського храму священник Тарасій Сидорук.

Чимало ощівчан та жителів сусідніх сіл зібралися у місцевому клубі на святковий концерт «Село моє – частина серця й України». Його розпочали запальними танцями талановиті учні Ощівської гімназії Горохівської міської ради.  Свої співи присутнім дарував вокальний ансамбль місцевого закладу культури під керівництвом Миколи Ващука.

Першим присутніх на святі вітав настоятель місцевого храму отець Тарасій, який зазначив, що основне завдання українців – цінувати свої власні надбання, найголовнішим з яких є Незалежність, здобута тридцять років тому.

Перший заступник Горохівського міського голови Максим Ящукевич щиро бажав ощівчанам і надалі любити свій край і разом дбати про розвиток села і територіальної громади. Особливо Максим Юрійович адресував слова вдячності жителям села – учасникам АТО та ООС на Донбасі – Олегу Дмитруку, Олегу Андрійчуку, Юрію Сенюті, Володимиру Одолінському та Василю Матвійчуку, який і нині на передовій. Усі вони удостоєні Подяк Горохівського міського голови Віктора Годика.

Зал схиляв голови у пам’яті про двох ощівчан – Володимира Павлюка та Олександра Міхєєва, життя яких забрала неоголошена війна на сході України.

Під час концерту відзначали людей, які посіли знакове місце в історії села та наймолодших й найстарших односельців, наймолодші й золоті подружні пари.

Особливо слова поваги линули лаборантці ПЛР-тестів Мирославі Тищенко та ветеранці медичної галузі Надії Новосад, сільській проскурниці Катерині Шкамарді та знаному на Волині хліборобу Григорію Шереметі, матерям-героїням Валентині Тимбурській та Руслані Павліщук, заслуженому учителю України, відміннику народної освіти Ганні Бабій та колишній солістці народного самодіяльного хору «Хлібодар» Галині Юхимчук.

Добрі слова ощівчанам  говорили директор Ощівської гімназії Горохівської міської ради Наталія Притолюк, спеціаліст ЦНАПу Горохівської міської ради Олена Гавель, екс-секретар Терешківцівської сільської ради Надія Андрійчук, уродженець села, доцент Луцького національного технічного університету, кандидат історичних наук Михайло Костюк, керівниця народного аматорського колективу «Барви осені» Надія Пасічнюк.

«Я ніколи не цурався того, що я – з села. Мої книги виходили у різних країнах, різними мовами, їх читають тисячі людей – і скрізь перший рядок моєї біографії – «народився в селі Ощів, нині Луцького району на Волині», – сказав Михайло Костюк. Він, усім на подив, узяв гітару й заспівав землякам «Два кольори».

Глядачів концерту зворушив неповторний голос Галини Юхимчук у пісні Степана Кривенького «Батьку мій», збережений на архівних записах Волинського облдержтелерадіо. Солістка хору «Хлібодар» Ангеліна Грищук розповіла, як разом із Галиною Юхимчук із Ощева під керівництвом Степана Кривенького ще у 70-х роках минулого століття виконували неповторні пісні про рідну землю.

За свідому громадську позицію та з нагоди 30-ї річниці Незалежності України Максим Ящукевич відзначив подяками Горохівського міського голови уже згаданих Ганну Бабій, Надію Новосад, Григорія Шеремету, Галину Юхимчук, а також місцевих аматорів сцени, організаторів концерту – керівника вокального ансамблю Миколу Ващука, завідувачку клубу села Ощів Наталію Новосад, освітян Василя Рафаловича та Віталія Новосада. Окрему Подяку отримав вокальний ансамбль місцевого закладу культури.

Начальник управління освіти, культури, молоді, спорту, соціального захисту та охорони здоров’я Горохівської міськради Ігор Довмат відзначив за громадську активність та участь у аматорських колективах Подяками управління освіти, культури, молоді, спорту, соціального захисту та охорони здоров’я Горохівської міської ради освітянок Галину Рафалович, Лілію Дмитрук та Віту Ващук, а також голову Молодіжної ради при Горохівській міській раді Романа Новосада.

Завідувачка клубу Наталія Новосад від імені організаторів та учасників концерту щиро подякувала за матеріальну й організаційну підтримку керівництву Горохівської міськради, старості Василю Казуну, групі компаній ТМ «Вілія», місцевим підприємцям Анатолію й Надії Заєць та звукорежисеру Юрію Павліку.

 

Коментар
Код блоку:
12/08/2022 П'ятниця
12.08.2022
12:00
11.08.2022