Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Берестечку говорили про створення ОТГ

12:37 02.12.2017
1526

У місті Берестечко, в приміщенні Центру національної пам’яті, історії та культури відбулися збори громадян, на яких обговорювалося питання створення Берестечківської об’єднаної територіальної громади.

На засідання запросили консультанті впроекту ПУЛЬС АМУ Валентина Малиновського, Анатолія Банеру, Василя Грома, Тамару Зубенко.

У слуханнях взяли участь голова районної ради Тарас Щерблюк, начальник управління фінансів райдержадміністрації Валентина Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Білик, голови та депутати Берестечківської міської, Горішненської, Лобачівської, Мервинської, Перемильської, Жабченської, Смолявської, Пісківської сільських рад, депутати районної ради, жителі міста Берестечка і довколишніх сіл.


На початку засідання Берестечківський міський голова Валентина Залевська надала слова консультанту проекту з юридичних питань Валентину Малиновському, який у своєму виступі акцентував увагу на особливостях створення ОТГ, розповів про жіиттєдіяльність новоутворених об’єднаних територіальних громадах Волинської області.

Згідно з Перспективним планом формування територій громад Волинської області, у Берестечківську ОТГ будуть входити Берестечківська міська, Горішненська, Лобачівська, Мервинська, Перемильська, Жабченська, Смолявська, Пісківська сільські ради.

Під час виступів голови сільських рад, депутати розпитували про фінансування галузей освіти, медицини, культури… Люди переймалися, що створюючи Берестечківську ОТГ, доведеться скорочувати посади вчителів, закривати окремі дитячі садочки, мовляв, новостворена громада не зможе утримувати 8 закладів культури, адже великої промисловості у неї на сьогодні немає.

Василь Гром назвав такі думки суб’єктивними.


«Питання є непростим. Громади в Україні об’єднуються там, де є виробництво, заводи, фабрики.Тоді вони процвітають. Що стосується Горохівщини, то не доцільно обвинувачувати в тому, що хтось комусь не дає об’єднуватися, сільських голів чи керівників району, оскільки, зважаючи на термін «добровільність», вони на процес не впливають. Хоч і радимо включитися у нього якнайшвидше. Я особисто ініціював ділову поїздку сільських голів району в Польщу. Вони на власні очі бачили, як там чітко працює система децентралізації. Однозначно цей процес є неминучим», - сказав Тарас Щерблюк.

На запитання Валентина Милиновського щодо бачення очільниками району перспективи створення об’єднаних територіальних громад на Горохівщині Тарас Щерблюк відповів, що поки важко щось передбачити з цього приводу.


- Ми живемо сьогоденням і ви самі бачите, яка ситуація з усім. Водно-болотним фондом, землями запасу і резерву розпоряджається Держгеокадастр і на це не впливає село, селище чи місто. Необхідно вносити зміни в законодавство. Громада на місцях повинна вирішувати питання надавати чи ні в оренду землю. Лише після того як будуть надходження в громаду, ми зможемо розглядати позитивно всі питання. Я впевнений, що велика громада буде потужнішою, бо в її бюджет будуть спрямовані кошти на освіту, медицину. Отож зможемо утримувати і Берестечківську лікарню. Ви питаєте, чи може бути Горохівський район однією громадою? Можливо, що і так. Районна рада не має повноважень вирішувати це питання. Є виконавча гілка влади, є міський голова, який має бути ініціатором, яким, наприклад, сьогодні є Валентина Василівна. І ми її в цьому підтримуємо. Хочемо подивитися як об’єдналися в Любешові. Це дуже цікаво. Хочемо, щоб держава зважала на нашу думку. Впевнений, що люди із сіл Гектари, Лобачівки, Смоляви, як і в Берестечку, хочуть жити достойно. Необхідно, щоб скрізь були рівні умови. Ми однозначно за об’єднання, але ми хочемо подивитися на досвід іншої громади, - відповів Тарас Щерблюк.

Зустріч засвідчила, що кожен із присутніх має своє бачення щодо створення Берестечківської ОТГ. І це важливо.

;
21 вересня
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
11.09.2018
10.09.2018
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин