Війна збільшує ризик: коли потрібно робити щеплення від правця

16 Березня 2022, 15:26
Щеплення від правцю 143
Щеплення від правцю

В умовах війни дорослим необхідно ревакцинація від правця.

Про це пишуть у МОЗ України. 

Військові умови із обмеженим доступом до проточної води і засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для виникнення правця.
Це – інфекційна хвороба, яку викликають бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Інфікування правцем може відбуватися при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами.
Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Смертність від нього сягає 70%. Єдиний надійний захист — щеплення.
  • Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, імунізація від правця (а з ним – і від дифтерії у складі комбінованої вакцини) здійснюється у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Імунітет не зберігається все життя, ревакцинація потрібна у 26, 36, 46, 56 і далі – кожні десять років.
  • Перевірте свій вакцинальний статус. Якщо минуло понад 10 років з останнього щеплення проти правця, обов’язково зверніться до найближчої амбулаторії або до медичного працівника в центрі розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Вакцини від дифтерії і правця в державних закладах охорони здоров’я безоплатні.

Потурбуйтеся про власний захист! Зробить щеплення проти правця!

Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022