Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Обговорили стан децентралізації в районі

12:00 19.02.2018
1229

У залі засідань Горохівської районної ради під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука 14 лютого відбулася робоча нарада, присвячена питанням реформи місцевого самоврядування і процесу децентралізації.

На захід прибули, зокрема, директор Волинського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Анатолій Пархом’юк, експерт з децентралізації Волинського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Оксана Урбан, заступник начальника бюджетного управління департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Горщар, начальник відділу регіональної політики управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Ірина Лебедюк, експерт з фінансових питань Волинського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Анатолій Матвіюк та начальник управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа, інформує прес-центр Горохівської райдержадміністрації.

Оскільки процес децентралізації влади безпосередньо стосується місцевого самоврядування, на нараду запросили сільських, селищних та міських голів.

«Сьогодні українське суспільство вимагає нового підходу у передачі владних повноважень на місця, тобто нам потрібно побудувати нову модель об’єднання територіальних громад шляхом із низу до верху – наголосив під час наради заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук. – Відтак слід створити відповідну мотивацію для громад».

Тож, за словами чиновника, ті громади, які об’єдналися першими, отримали із цього певну вигоду при розподілі бюджетів. Створення об’єднаних територіальних громад – невідворотний процес українських реалій. Для ефективного розвитку територіально-адміністративної одиниці потрібно шукати інвесторів та працювати над проектами, передбачаючи у місцевому бюджеті співфінансування.

Обговорили також і фінансові можливості майбутніх ОТГ, алгоритм дій процесу об’єднання та надання юридичної допомоги подальшого формування громад. Експерти значну увагу приділили питанням успіхів та викликів у процесі децентралізації у Волинській області, стану та перспектив утворення громад на Горохівщині, ініціативних звернень від органів місцевого самоврядування щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Горохівського району Волинської області; фінансової спроможності ОТГ Горохівського району тощо.

У свою чергу, Анатолій Пархом’юк та Володимир Горщар озвучили для присутніх у залі фінансові підрахунки, які на прикладі вже сформованих в області ОТГ демонструють, що реформа дозволить залучити у місцеве самоврядування краю фінансові надходження, які можна буде використати на розбудову інфраструктури населених пунктів району. У ході обговорення звучало безліч запитань від присутніх у залі, усі бажаючі мали змогу висловитися з приводу територіального об’єднання громад, а на запитання, які виникали, були надані обґрунтовані відповіді.
27 травня
Сьогодні
Вчора
25.05.2019
24.05.2019
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин