Колишніх посадовців Горохівського району виправдали у справі про отримання хабарів
На початку вересня 2017 року за вимагання і отримання хабарів затримали цілу групу посадовців Горохівського району: голову райдержадміністрації Любов Матвеєву, голову райради Тараса Щерблюка і начальника райвідділу Держгеокадастру Сергія Рубаху.
Рішення суду у цій справі журналісти Район.Горохів дізналися із судового реєстру Володимирського міського суду від 21 серпня.
Слідство заявило: усі ці люди вступили у змову, аби організувати виділення землі такому собі підприємцю Олександрові Козачуку і отримати за «допомогу» гроші. На додаток: Любов Матвеєва нібито погрожувала бізнесмену, що якщо він не піде на «співпрацю» і спробує сам шукати землю – матиме неприємності.
Ще з травня 2017 року Козачук почав заїжджати до горохівських чиновників і домовлятися про землю, на якій хоче вирощувати лохину. Ціна домовленості – 100 доларів за гектар. Козачуку нібито потрібно було 70 гектарів, які знаходились на території Скригівської сільської ради, тобто загальна сума «подяки» мала становити 7 тисяч доларів.
Для цього зібрали мешканців сіл Пільгани та Скригове та переконували присутніх на зборах селян про необхідність включення в межі села Скригове Горохівського району Волинської області земельних ділянок для подальшої їх передачі в оренду інвестору.
4 вересня під час передачі грошей горохівських чиновників затримали.
Любов Матвеєва у суді свою вину не визнала, переконувала, що діяла згідно з вимогами законодавства.
Жінка розповіла, що із підприємцем Козачуком вона познайомилась через знайомого.
Він запевнив, що шукає землю для розширення вирощування та попросив з ним зустрітись. Олександр Козачук сказав, що він представник фірми «Флора». За інформацією в Інтернеті така фірма дійсно існує і дійсно вирощує ягоди лохини в поліських районах Волині. Він пояснив Любові, що підшуковує земельну ділянку до 100 га для розширення виробництва. Оскільки питання надання в оренду чи у власність земель сільськогосподарського призначення належало до компетенції Держземкадастру, вона направила його до керівника відділу. Після цього Олександр телефонував ще кілька разів, просив про зустріч, двічі заходив без попередження до неї на роботу і вона кожен раз його перенаправляла до керівника відділу Держземкадастру.
Згодом, 4 вересня 2017 року, несподівано в її кабінет зайшов Олександр Козачук. Про свої візити він її не попереджав. Він прошепотів, що просить її «взяти на контроль» виділення районною радою коштів для виготовлення технічної документації по зміні меж населеного пункту. Оскільки, це питання не в її компетенції, вона не знала, чим може йому тут допомогти. Тому відповіла, що подумає про це. Він сказав «дякую» і поклав на стіл паперовий конверт.
Жінка припускала, що у конверті можуть бути гроші, а тому відмовилась. Однак, він конверта не забрав, швидко вийшов з кабінету. Конверт ще протягом хвилин 10-15 лежав в неї на столі. В цей час до неї заходили різні відвідувачі й могли його бачити. Коли вона мала їхати з фахівцями Держпродспоживслужби на могильник отрутохімікатів, то забрала зі столу конверт і, не перевіряючи, що в ньому, поклала його у свою сумочку, з наміром повернути Олександру при зустрічі.
В цей час в кабінет увійшли працівники поліції і почали проводити обшук, в процесі якого вийняли з її сумочки цей конверт. Коли вони його відкрили, там виявилось 500 доларів США.
Любов Матвеєва вважає справу сфальсифікованою та спровокованою. Просила її виправдати.
Голова райради Тарас Щерблюк свою вину у суді також не визнав.
Коли 4 вересня 2017 року в його кабінеті проводили обшук, він був в Польщі та повертався через Устилуг у сторону Горохова. Коли повернувся додому, зустрів поліцейських, які мали наміри провести розшук у нього вдома.
В ході обшуку в нього вилучили кошти в розмірі близько 50 тисяч доларів США, які належали сестрі його дружини. Про наявність цих коштів він навіть і не знав. Надалі йому стало відомо що серед вказаної суми грошей були нібито 100 доларів США, які були мічені, будь-яких описів купюр при проведенні обшуку не відбувалася, ці кошти вилучалися разом. Тарас Щерблюк вважає, що працівники поліції підкинули йому вказані мічені кошти для того, щоб створити штучні докази винуватості у даному кримінальному провадженні.
Начальник райвідділу Держгеокадастру Сергій Рубаха також не визнав своєї провини у суді. Стверджує, що не отримував від агента правоохоронних органів ніякої неправомірної вигоди й нікому не передавав такої вигоди.
Це підтверджується матеріалами кримінального провадження та висновками судової фізико-хімічної експертизи. Також у нього під час обшуку не виявили жодної купюри.
Олександр Козачук зізнався, що він придбав новий телефон та сім-картку спеціально для спілкування з Горохівськими чиновниками. Він представився представником підприємства «Флора», яке успішно займається вирощуванням лохини.
В селі Скригове на зборі селян, він виступав як інвестор і пояснював необхідність отримання ним землі для вирощування лохини.
Після цієї поїздки вони зустрілись з в приміщенні кафе в Горохові, де під час розмови йому озвучили що для розв'язання питання про передачу землі для вирощування лохини треба дати для 4 000 доларів США. Цю незаконну вимогу йому озвучували всі троє присутніх в кафе посадовців.
Згодом, телефон, яким користувався під час розмов з обвинуваченими, та який ним був придбаний спеціально для спілкування з ними, викинув.
Показання цього свідка суд розцінює критично, оскільки вони є непослідовними, нелогічними та суперечать іншим зібраним у справі доказам, з огляду на наступне. Суд звертає увагу також на ту обставину, що він, надавав суду непослідовні покази, в яких підтвердив свою активну роль в провокації та передачі неправомірної вигоди.
Також виявили розбіжність протоколу огляду ідентифікації та помічення грошових коштів з його додатком, а саме копіями помічених купюр, що ставить під сумнів правдивість вказаної процесуальної дії.
Суд визнав посадовців Горохівського району: голову райдержадміністрації Любов Матвеєву, голову райради Тараса Щерблюка і начальника райвідділу Держгеокадастру Сергія Рубаху невинуватими у пред'явленому обвинуваченні.
Вирок може бути оскаржено до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, яку може бути подано через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Довідково: Насправді Олександром Козачуком був Олександр Казмірчук – агент управління по боротьбі з економічною злочинністю. Олександр Казмірчук заперечував співпрацю з правоохоронними органами й запевнив, що здає корупціонерів винятково через свідому громадянську позицію.
Читайте також: У корупційній справі Матвеєвої-Щерблюка засвітився професійний провокатор «агент Саша». РОЗСЛІДУВАННЯ
Як так сталося, що Казмірчук не пробував розв'язувати свої проблеми через стандартні процедури й загальний відділ тої чи іншої установи, а щоразу попадав у кабінети перших осіб та чому при цьому називався чужим ім'ям – пояснити не захотів. Також відмовився розповісти про деталі кожної зі справ.
Нагадаємо, Олександр Казмірчук причетний ще не до однієї схожої справи.
Коли журналістка Людмила Яворська опублікувала розслідування про кар'єру Саши-провокатора, то вона, а також видання, які опублікували матеріал, отримали судовий позов. Однак, довести, що журналісти написали неправду професійний провокатор так і не зміг.