П’ять кроків до працевлаштування: яка ситуація з роботою у Горохівській громаді

14 Грудня 2023, 14:05
П’ять кроків до працевлаштування: яка ситуація з роботою у Горохівській громаді 521
П’ять кроків до працевлаштування: яка ситуація з роботою у Горохівській громаді

Наскільки проблемно в Горохівській громаді із працевлаштуванням? Що потрібно, щоб знайти роботу та хороший заробіток?  Чи достатньо інформації про вакансії та, чи знаходить інформація свого споживача?

Про це повідомили на сайті Горохівської міської ради.

На ці питання шукали відповідей на зустрічі «П’ять кроків до працевлаштування», яка нещодавно відбулася в освітньому просторі «Горохів Хаб». 

Зустріч організована за сприяння Горохівського управління Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості, Горохівської міської ради та Волинського інституту права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське відродження України».

До діалогу доєдналися представники Волинської торгово-промислової палати, місцевого бізнесу/роботодавці, вимушені переселенці та мешканці громади.

Олексій Гайдук, заступник міського голови, зауважив, що люди залишаються жити там, де мають хороший заробіток, тому діяльність міської ради спрямована на розвиток інфраструктури для переробки сільськогосподарської продукції, де потенційно може бути багато робочих місць для жителів громади. 

Вже зарезервовано земельну ділянку розміром 2 гектари для будівництва потужностей для заморозки, зберігання та переробки фруктів і ягід. В Мирному будується великий тваринницький комплекс, в Печихвостах – тепличне господарство.

Як показало дослідження, проведене серед вимушених переселенців громади Волинським інститутом права, працевлаштування є одним з топових питань, яке їх турбує.

«Як бачимо, питання є надзвичайно актуальним. Наступне питання: що зробити, щоб досягти бажаного, знайти роботу, яка буде приносити прибуток і задоволення? Велику роль грають соціальні зв’язки, знайомство з підприємцями. Звичайно, резюме теж треба вміти скласти, щоб роботодавець розумів мотиви та переваги шукача роботи. І в першу чергу, треба мати бажання та високу мотивацію. Тоді все вийде», - вважає Ірина Гайдучик, директорка Волинського інституту права.

«Результативною буде співпраця з тими, хто дійсно шукає роботу». Так вважають Олена Шишова та Неля Охріменко, керівниці Луцького та Горохівського центрів зайнятості. «Бо робота є, але не завжди ми можемо знайти підходящого кандидата на посаду. Окрім того, центри зайнятості пропонують ряд програм із започаткування власної справи. Готові допомогти консультаціями, навчанням».

Подібну думку висловили і представники бізнесу.

Олександр Калинюк, заступник директора заводу «Горсталь», сказав, що їх підприємство постійно в пошуку працівників, якщо є потреба, вчать за свої кошти. Реагуючи на сьогодення та мобілізацію чоловіків, автоматизують процеси, щоб жінки могли виконувати більше видів робіт на виробництві. Хороша заробітна плата є конкурентною перевагою для працевлаштування саме на це виробництво.

Підприємиця Ольга Краков’як є роботодавицею для понад 30 людей. Планує розширювати бізнес, створює ще 15 робочих місць. Потребує касирів, продавців та прибиральників.

Підприємиці Ірина Станішевська та Богдана Вольчинська запрошують до співпраці педагогів та логопедів в дитячий заклад «Хеппі кідз».

Проблемою присутні визнали відсутність зв’язку між навчанням та роботою. Молодь здобуває в навчальних закладах фах, за яким не працює з різних причин: незатребуваність спеціальності/професії на ринку праці, недостатність кваліфікації, відсутність практичних навичок.

Своєю історією успіху поділилась Юлія Шкіртіль, вимушена переселенка із Луганської області. Після повномасштабного вторгнення, рятуючись, сім’я покинула дім, бізнес і переїхала в Горохів. Вирішили тут розпочати маленьку власну справу: відкрили магазин дитячого одягу «Кіндер мода» і мають дуже позитивні відгуки від місцевих мешканців.

Цікавими для представників бізнесу можуть бути послуги, які надає Волинська торгово-промислова палата. Їх презентувала Інна Войло.

Для налагодження взаємного інформування створять окремий інформаційний ресурс, де інформація буде виключно та, яка стосується роботи, як постійної, так і тимчасової, працевлаштування, пошуку працівників.

«Цей маленький нетворкінговий захід може стати криголамом, який проб’є дорогу і принесе успіх, - резюмувала Інна Войло, – Говоріть, зустрічайтеся, дискутуйте – тоді буде результат».

 

Коментар
20/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024
18.05.2024