Повідомили, за яких умов горохівчани не зможуть отримати «пакунок малюка»

16 Жовтня 2018, 11:04
Фото ілюстративне 3872
Фото ілюстративне

В уряді уточнили, які батьки не зможуть отримати «бебі-бокс» для своєї новонародженої дитини.

Понад 9 тисяч українських породіль вже отримали так звані «пакунки малюка» для догляду за дитиною в рамках ініціативи Кабміну. На отримання «бебі-боксу» можуть розраховувати майже всі батьки. Про це розповіла керівник експертної групи директорату соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Сулима, передає 5 канал з посиланням на «Обозреватель».

Вона нагадала, що пакет малюка можна отримати після народження дитини, але не пізніше, ніж через 30 днів після цієї дати.

«Передбачено, що під час виписки з пологового будинку мама з дитиною отримують «бебі-бокс». Вони розписуються лише в акті, тому що одразу перевіряють вміст – що є і чого немає. Якщо все нормально, жінка розписується в цьому акті і йде доглядати за своєю дитиною. Якщо в пологовому будинку не буде цього пакунка, то його забезпечує орган соціального захисту, але в цьому випадку мама напише заяву», – пояснила Сулима.

Вона також додала: «Якщо мама захворіла, її не виписують, дитину забирають батько або рідні, тоді вони й отримують «пакунок малюка».

Представник Мінсоцполітики уточнила, що приватні пологові будинки – не виняток, у них так само повинен надаватися «бебі-бокс». Також, за її словами, якщо у жінки термінові пологи і її не встигли довезти до пологового будинку, то потім вона все одно потрапляє в пологовий будинок й отримає допомогу.

Читайте також: На Горохівщині перші три родини отримали «пакунки малюка»

А ось тим, хто збирається народжувати вдома, допомога від Кабміну не передбачена.

«Не передбачені допомога і тоді, коли батьки відмовляються від дитини. Винятки є в ситуаціях, коли відмовляються від дитини. Якщо мама відмовляється, дитина залишається в пологовому будинку... Держава продовжує піклуватися про дитину, і в цьому випадку пакунок малюка не надається», – додала Сулима.

Зазаначимо, що вже є випадки батьки, які отримали «бебі-бокси» після народження малюків, розміщують їхні відеоогляди в мережі. Багатьом не подобається те, що собівартість такої коробки – 5 тисяч гривень – завищена.

Коментар
29/11/2021 Понеділок
29.11.2021
28.11.2021
27.11.2021