Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

За любов до Кобзаревого слова Вікторія Пивовар отримала стипендію Президента

10:00 04.02.2018
495

«Для мене важливо щоразу по-новому відкривати для себе постать Тараса Шевченка, переосмислювати почуття, які він вкладав у свої літературні та мистецькі твори» - починає свою розповідь Вікторія Пивовар, талановита студентка Луцького педагогічного коледжу.

Справді, її любов до Кобзаря, його невмирущих слів виявилася у глибокому розумінні життя і творчості українського генія. Це і допомогло дівчині торік стати абсолютним переможцем VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації.

Вікторія – вихованка Ощівської ЗОШ І-ІІ ступеня Горохівського району. У школі дівчина брала активну участь у громадському житті, примножувала славу рідного навчального закладу на районних олімпіадах та конкурсах. Уявіть собі: ще будучи у сьомому класі, Вікторія зайняла перше місце на районній олімпіаді з англійської мови серед восьмикласників! Згодом дівчина знову ставала призером інтелектуальних змагань із біології, хімії, фізики, зарубіжної літератури та, звичайно, її улюбленої англійської. Саме така любов до вивчення іноземних мов і спонукала Вікторію Пивовар після закінчення дев’ятирічки вступити до Луцького педагогічного коледжу.

«Торік кількох людей з моєї групи наш викладач української літератури, мудрий та шанований на Волині педагог, письменниця, Заслужений учитель України Ніна Литвинюк-Горик обрала для участі в обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка. Вирішила спробувати свої сили і… перемогла» - згадує Вікторія Пивовар.

А за перемогою в області йшов усеукраїнський етап конкурсу, який проводився по регіонах і на Волині відбувся у Княгининівській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» Волинської обласної ради. І на цьому фінальному етапі конкурсу лаври переможців знову дісталися талановитій горохівчанці!

Нагороджували Вікторію Пивовар на Чернечій горі у Каневі, на місці, де Тарас Шевченко знайшов останній спочинок. Відзнаки їй, як абсолютному переможцю, вручив державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, щиро побажавши волинянці нових успіхів у царині шевченкознавства.

«Перебування на Чернечій горі в Каневі дозволило відчути дух Кобзаря, яким був переповнений увесь навколишній простір. Я прислухалася до шуму Дніпра і неголосного шелесту дерев, сподіваючись усім єством відчути присутність великого поета. Такі моменти дозволяють повірити у незнищенну силу слова, наповнюють серце любов’ю і прагненням розвиватися духовно та інтелектуально, дотримуючись настанов Тараса Шевченка і вшановуючи його вічну пам’ять» – згадує миті нагородження Вікторія Пивовар.

А згодом перемога у конкурсі доповнилася для талановитої горохівчанки ще одним досягненням – відповідно до Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 8 грудня 2017 року їй було призначено стипендію Глави держави.

Вікторія Пивовар цьогоріч вкотре довела, що гідна високого звання Президентського стипендіата, адже в обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка зайняла почесне друге місце, представлятиме нашу область на Всеукраїнському етапі цього конкурсу. Також дівчина є зразковою студенткою Луцького педагогічного коледжу: активно бере участь у громадському житті, виконує обов’язки старости групи, є постійним учасником конференцій, конкурсів та змагань.

«За свої досягнення хочу подякувати найперше Ніні Петрівні Горик, що завжди цінує мене як здібну студентку, а також моїм батькам, друзям, викладачам» – додає Вікторія.

До слова, творчість Тараса Шевченка – не єдине захоплення юної горохівчанки. Любить вона також і творчість волинських письменників, а її відгук на книгу Івана Корсака «На розстанях долі» опублікували найпрестижніші книжкові каталоги України. У рецензії, що має назву «На розстанях грізного часу» Вікторія Пивовар глибоко аналізує історичне полотно роману, торкається усіх його сюжетних ліній, переживає долю героїв твору нарівні з автором.

«Його плоть розривали зубами на частинки, об душу точили гострі кігті. Ставили на коліна, топили в болоті неосвіченості і спалювали, мов суху деревину. В українського народу не було багато опцій, але всі вони зводилися до однієї мети – збереження національної незалежності і самосвідомості» - пише Вікторія Пивовар на початку рецензії, а в кінці робить висновок, що нам, українцям, слід «зберігати історичну пам’ять, шанувати минувшину та прославляти національних героїв».

Роман НОВОСАД.


16 серпня
Сьогодні
Вчора
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
08.08.2018
07.08.2018
06.08.2018
05.08.2018
-->
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин