Екс-працівник карного розшуку з Горохівщини хоче стати дільничним

24 Листопада 2016, 16:50
3088

Колишній правоохоронець з Горохівського району Віктор Томащук претендує на посаду дільничного інспектора.

Про це йдеться у матеріалі Волинського інформаційного порталу.

На Волині триває набір у лави Національної поліції. Загалом потрібно набрати 46 дільничних офіцерів і 12 слідчих.

Сьогодні ж, 24 листопада, кадрова комісія після дворазового перенесення засідання зрештою здійснювала відбір кандидатів. Чим дивували претенденти на посаду членів комісії – у матеріалі «Волинського інформаційного порталу».

Серед кандидатів у слідчі та дільничні офіцери – екс-правоохоронці, хлопці, що тільки закінчили виші та ті, хто, як самі переконують, що хочуть стати правоохоронцями через небайдужість до проблем суспільства.

Першим заслухали екс-правоохоронця із Горохівського району Віктора Томащука, що претендує на посаду дільничного інспектора. Чоловік розповів, що має профільну освіту, навчався у Львові. Раніше працював у Луцькому міському відділі карного розшуку, перевівся в карний розшук Горохівського району. Звідти ж у 2012 році звільнився через сімейні обставини та їздив у Польщу на заробітки. Зараз живе в Луцьку. Щоправда, у біографії Томащука є факт вимагання хабара у 2012 році.

Сам кандидат пояснив цю ситуацію так: «Я просив начальника поставити мене дільничним, але не переводили. Після одруження я позичив гроші товаришеві. Потім були такі обставини, що мені ці гроші були потрібні, а він не хотів віддавати і звернувся з заявою, що я в нього ці гроші тепер вимагаю. Тому склали адміністративний протокол». Щодо мотивації Томащук сказав, що любить цю роботу і знає її. «Зараз є матеріальне забезпечення, хоча б тим же бензином, папером, тоді і того не було», – додав чоловік.

Наступний кандидат на посаду дільничного офіцера, з яким мала розмову комісія, – Володимир Матвійчук. Свого часу він працював у ДАІ на Маневиччині. Член кадрової комісії Сергій Рижков сказав, що люди з Маневиччини відгукуються про нього тільки добре. Чоловік звільнився з роботи в 2016 році. Під час проведення атестаційної комісії його скоротили. Зараз він – бригадир тракторної бригади. Щоправда, Томащук не відповів на запитання про те, яким основним наказом регламентується робота дільничного.

Ще один кандидат на посаду дільничного інспектора у Луцьку – Олександр Вінніченко з Одеси. Чоловік – підполковник, атестацію не проходив. «Ви можете дати слово офіцера, що хоча б рік пропрацюєте в Луцьку?», – запитав на початку розмови Сергій Рижков. На це Вінніченко відповів: «Однозначно, я живу тут вже півроку. Переїхав, бо сказали, що є посада виконувача обов’язків начальника кадрової інспекції Нацполіції за договором». Додав також, що наразі не має намірів повертатися в Одесу.

Наступним на бесіду з кадровою поліцією прийшов молодий хлопець Андрій Мороз, який тільки цьогоріч закінчив університет. Він претендує на посаду дільничного інспектора. Цікаво, що він багаторазовий чемпіон України з армреслінгу. Щоправда, на профільні питання комісії відповідати йому було доволі важко. Володимир Івасюта – екс-дільничний, звільнився у 2012 році, тепер претендує знову на посаду дільничного. Розповів, що звільнився з органів через те, що далекий родич запропонував роботу за кордоном. До слова, мама його – суддя. Зараз працює в лісовій охороні в Цумані.

Ще один молодий та непричетний до правоохоронних органів чоловік серед кандидатів у дільницні офіцери – Андрій Гедзун. Наразі він працює в «Новій пошті» у Луцьку, родом із Локач, тож хоче там і бути дільничним. Розповів, що подавався в патрульну поліцію, але не здав тестування на загальні навички. Має вищу педагогічну освіту, за спеціальністю – соціальний педагог.

Наступний кандидат на посаду слідчого – Іван Данько. Має юридичну освіту. На всі запитання щодо законодавства мав відповіді.

Історія наступного кандидата на посаду дільничного офіцера теж цікава. Справа в тому, що у біографії Сергія Орисюка фігурує факт про умисне легке тілесне ушкодження. Він, мовляв, проткнув чоловікові спину шампуром. «Це було в Млинівському районі, зловмисники хотіли зґвалтувати дівчину 14 років, один з них був сином голови адміністрації міста Млинова. Ніяких шампурів там не було», – пояснив ситуацію сам Орисюк. Чоловік має педагогічну освіту, але хоче працювати правоохоронцем, бо йому, каже, не байдужа ситуація в суспільстві.

На посаду дільничного офіцера претендує також екс-правоохоронець Анатолій Романюк. Сергій Рижков розповів, що є інформація про те, що чоловік за гроші «зливав» інформацію порушникам, про те, куди виїжджають правоохоронці та які дії будуть проводити. Чоловіка скоротили у 2015 році.

Михайло Торгунаков із Ківерець претендує на посаду слідчого. Розповів, що навчався в Харкові саме для здобуття цієї професії. «Коли закінчив військову кафедру, то мою справу десь загубили і тільки через півтора року віддали, тому не міг іти працювати раніше», – розповів Торгунаков. Додав, що пробувався в патрульну поліцію, але не пройшов співбесіду.

Кандидат на посаду дільничного офіцера Артур Мітасов закінчив академію адвокатури. Претендує на посаду у Луцьку. На профільні запитання членів комісії знав, що відповідати.

Наступна кандидатка на посаду дільничного офіцера у Луцьку Ольга Якимлюк наразі працює у секторі комунікації ГУНП у Волинській області. Членів комісії зацікавила наявність у неї земельної ділянки площею 5000 метрів квадратних на Світязі. На її переконання, землю купив її батько-підприємець. «Працювала слідчим, потім перейшла працювати у сектор комунікації. Я готувалася ще зі школи, хотіла працювати в слідстві, а не в секторі комунікації», – додала вона.

Претендент на посаду дільничного офіцера Олександр Берило – один з одеситів, які намагаються тепер стати дільничними у Луцьку. Чоловік має автомобіль «Ленд крузер», 9 доган у минулому та звання полковника. У 2015 році звільнений, атестацію не проходив. Каже, що в Одесі не встиг зареєструватися, тому пробується на Волині. Сім’я в Одесі. Мав там чималі кар’єрні досягнення, був начальником райвідділу. У правоохоронних органах – з 1996 року.

Наступний кандидат на посаду слідчого – Іван Балик 1991 року народження. Він розповів, що брав участь у відборі до патрульної поліції, але не пройшов військово-лікарську комісію. До того ж, правоохоронні органи – сімейна справа, адже працюють також брати і батько.

Наступним на бесіду з комісією прийшов Олександр Степанюк. Він розповів, що раніше працював у карному розшуку та в ДАІ на Горохівщині. Зараз хоче там же стати дільничним офіцером. З попереднього місця роботи скоротили, атестацію не проходив.

Останній послухали одесита Сергія Бурмеху. Наразі він працює за договором тимчасовим виконувачем обов’язків начальника управління кадрового забезпечення в ГУ НП у Волинській області. Членів комісії зацікавиви гаявний у нього автомобіль «Хюндай». Утім, чоловік відповів, що авто не таке вже й дороге. «Я з 1996 року в органах внутрішніх справ. В мене є мрія – одна велика зірка на погонах», – додав Бурмеха.

Тож члени комісії пообіцяли оголосити результати голосування протягом трьох днів.

Передрук матеріалу без дозволу редакції Волинського інформаційного порталу суворо заборонений.

Коментарі
24 Листопада 2016, 19:10
І коли той хабарник степанюк зрозуміє ,що він не потрібен Горохівщині.
24 Листопада 2016, 20:44
Чому досих пір не розслідується участь степанюків у причетності в збуті наркотичних речовин?
Коментар
19/10/2021 Вівторок
19.10.2021
18.10.2021
17.10.2021