Новоставський майстер перетворює метал у квіти

27 Липня 2021, 16:03
Новоставський майстер перетворює метал у квіти 3111
Новоставський майстер перетворює метал у квіти

Ковальська справа стала мистецьким заняттям для жителя села Новостав Володимира Теслюка.

Історію майстра розповіли на Facebook-сторінці газети «Горохівський вісник».

Про те, що метал у його руках набуватиме подоби побутових та художніх кованих виробів, молодий чоловік колись й гадки не мав.

Закінчивши школу, вступив у Луцький інститут розвитку людини університету «Україна» на факультет туризму. Відслужив строкову службу в десантних військах, а 2014 року, коли оголосили першу хвилю мобілізації, призвали обороняти рідну землю в бойових діях антитерористичної операції на Донбасі.

Родину Теслюків здавна знають як людей працелюбних, наполегливих і талановитих. Ще прадід Володимира мав свою кузню. Дід був умілим столяром й механізатором. Батько Віталій Володимирович, крім того, що успішний фермер та інженер СФГ «Нива», немало літ професійно займається ковальством.

Схильність до творчого самовираження перейняли, зокрема, їхні з Людмилою діти. Мар’яна за освітою – дизайнер. Окрім того, що гарно малює, дівчина навчилася майстерно виготовляти картини з бурштину. Юлія свого часу освоїла мистецтво манікюру. Сергій, пізнавши особливості фотороботи, нині опановує техніку обробки металу.

Четвертий рік поспіль удосконалює навички мистецького створення кованих виробів Володимир Теслюк. Ковальській справі він присвячує основну частину свого часу.

Володимир Теслюк демонструє один із елементів майбутнього металевого візерунка – листок квітки.
Володимир Теслюк демонструє один із елементів майбутнього металевого візерунка – листок квітки.

Поглянувши на різноманіття робіт майстра, важко повірити, що всього досяг самотужки. Каже, що в нюанси справи заглиблювався поступово. Ще раніше удвох із батьком виготовили верстат, в гаражі облаштували майстерню.

«Відносно ж роботи – немає нічого неможливого. Головне, щоб було бажання!»  – впевнений Володимир.

 А бажання творити в молодого сільського коваля таки є, про що свідчать власноруч змайстровані металеві вироби на просторому родинному обійсті, витончені брами й ковані огорожі, що велично прикрашають не одне церковне подвір’я, та хрести, які священними оберегами височать над сьогоденням.

«Ковальство – доволі нелегке, проте цікаве заняття», – пояснює майстер, відкриваючи перед нами завісу улюбленої справи.

Хоча металеві деталі та візерунки виготовлені досконало й ретельно, Володимир Теслюк увесь час знаходиться в пошуках новизни. З цією метою він неодноразово був присутній на фестивалях ковальського мистецтва в місті Рівне, надихаючись цінним досвідом майстрів молота й кувалда. Цікаві ідеї також звик черпати зі соціальних мереж в інтернеті.

Не лише підтримують, а й діляться вміннями, допомагають молодший брат Сергій і тато Віталій Володимирович.

Завдяки практичним і творчим зусиллям сімейства Теслюків в урочищі поблизу села Богунівка найближчим часом встановлять металевий кований хрест у пам’ять про козаків з полку Івана Богуна, які за місцевою легендою загинули під час виходу з оточення під Берестечком.

У виготовленні поновленого Поклонного Хреста героям України, встановленого нещодавно на центральному майдані міста Берестечка, також заслуга молодого й талановитого Володимира Теслюка.

Сфера будь-якої діяльності цікава своєю специфікою, впевнений майстер. Очевидно, усвідомлення цього факту становить основу вправності новоставського віртуоза ковальства.

Читайте також: Знаменитий митець з Горохівщини побував на «Новому» каналі

Коментар
16/09/2021 Четвер
16.09.2021
15.09.2021
14.09.2021