«Не мав права відмовити, розгорнув виробництво», – волонтер з Горохівщини виготовляє окопні свічки

25 Січня 2023, 15:11
Сергій Лавренюк 1032
Сергій Лавренюк

Сергій Лавренюк, волонтер зі Шклиня, допомагає військовим з першого дня повномасштабного вторгнення.

Більше про свою діяльність чоловік розповів журналістці Район.Горохів.

Спочатку Сергій Лавренюк шукав волонтерів. Брав завдання, які може реалізувати. Основною роботою був пошук банок для консервацій тушонок та різних каш. Робив це для волонтера Ігоря Шевчука.

Після великодніх свят місцевий священник запропонував зібрати солодощі для захисників. Сергій підхопив цю ідею. До благодійних справ долучалось більше церков. Тоді волонтер займався збором та відправленням їжі для захисників.

З вересня Сергій Лавренюк почав виготовляти окопні свічки.

Сергій передав партію свічок волонтеру для доставки на фронт
Сергій передав партію свічок волонтеру для доставки на фронт

«Далі, з вересня, знайшов для себе завдання, щоб зігріти наших хлопців. Цим завданням стало виготовлення окопних свічок. Для мене це було новим, я ще вивчав технологію, вдосконалював», — каже волонтер Сергій Лавренюк.

Спочатку матеріалами допомагала Луцька міська рада. Вони залучили волинських бджолярів, тому у Сергія був віск для виготовлення свічок.

З перший днів робив свічки для 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Передавав їх хлопцям на фронт через волонтера Ігоря Шевчука.

Замовлень ставало все більше, Сергій не міг нікому відмовити, тому розгорнув виробництво активніше. Готові свічки передавав волонтерам по різних напрямках.

«Зараз, навіть дуже часто, дзвонять мами, жінки наших воїнів, щоб передати посилки напряму. Теж допомагаю. Але хочеться ще більше робити. На більше напрямків. Тільки з матеріалами проблемно. А саме віск, парафін. Тому прийшлося збирати донати на це», — ділиться волонтер.

Односельчани долучалися, допомагали з матеріали, але цього мало. Завжди потрібен віск та парафін.

Перші свічки, які виготовляв Сергій, горіли до трьох годин. Давали світло, можливість зігріти руки, або ж підсушити взуття чи шкарпетки, а також заварити чаю.

Свічки успішно пройшли тест на протистояння вітру.

До речі, після завершення горіння, баночку з легкістю можна розірвати, а вміст воскового туба ще використати, перевернувши догори дном, виходить ще година хорошого вогню.

Згодом, змінивши техніку виготовлення, волонтер зміг подовжити час горіння свічок від трьох годин до п’яти з половиною.

Захисники отримали свічки
Захисники отримали свічки

«Надіюсь, всі розуміємо, такі свічки – одні з найважливіших речей серед хлопців, які не мають можливості зігріватися», – каже Сергій Лавренюк.

До виробництва ставиться відповідально. Обрізає висоту кожної банки, адже вона має бути не вище діаметру. Якщо цього не зробити, через нестачу кисню не вигоряє весь віск. 

Сергій Лавренюк працює поки є світло та матеріали. Часто волонтер відправляє свічки одразу партіями по понад 100 штук. Щоб підтримувати такий темп виробництва, завжди потрібен віск та парафін, або ж гроші на них.

Донати на матеріали можна скидати на картку: ПриватБанк 4149 6293 5874 3250 Лавренюк Сергій Анатолійович.

Окопні свічки
Окопні свічки

Коментар
Код блоку:
08/02/2023 Середа
08.02.2023
07.02.2023