Реформа чи неофеодалізм? Під якого «дудку» об'єднують громади на Горохівщині

25 Жовтня 2016, 11:46
3378

Уже рік як стартувала децентралізаційна реформа на Волині, проте Горохівський район досі пасе задніх. Об'єднуватися горохівчани ніби й хочуть, але в реальності усе схоже на казку «Лебідь, щука і рак», у якій всі тягнуть воза у свій бік.

Нещодавно про готовність об'єднатися в одну громаду оголосили місто Горохів та дві сільські ради – Пірванчівська та Мирківська. Далі район розбігся у своїх позиціях.

«Таку класну громаду «запороли»

Насправді реформа на Горохівщині могла б стартувати не з лівої ноги і децентралізаційний процес розпочався б ще рік тому. Саме тоді пропозицію про об'єднання в одну громаду подали чотири сільські ради: Сенкевичівська, Губинська, Колодежинська та Новосілецька. Обєднуватися громади хотіли навколо Сенкевичівки. Але про Сенкевичівську громаду зараз ніде не говорять.

24 жовтня у Колодежинській сільській раді був збір чотирьох голів. Прибув туди і консультант з об'єднання громад Валентин Малиновський. Саме тут він і вперше почув, що рік тому були подані документи на створення ОТГ з центром у Сенкевичівці, але документи не прийняли з якихось дивних причин.

Губинський сільський голова Дмитро Січевський розповів, що кілька разів довелося мандрувати по кабінетах і чути відмовки з приводу того, чому не можуть затвердити у перспективний план цю громаду. Спочатку документи взагалі «загубилися». Незважаючи на те, що кожного разу документи допрацьовували, в результаті громаду таки «відфутболили».

Варто зазначити, Валентин Малиновський, ще під час минулотижневої зустрічі у Горохові з приводу створення Горохівської ОТГ наголосив, що він як експерт та спеціаліст бачить Горохівський район поділеним на три громади: Горохівську, Берестечківську та Сенкевичівську. З цього напрошується висновок, що, ймовірно, загальмували утворення однієї з найперспективніших громад.

– Я в перше чую про те, що подавалися документи на об'єднання у Сенкевичівську ОТГ. Таку класну громаду запороли. На цей час вони б уже обєдналися і увійшли б у бюджет 2017 року, – з жалем зазначив Валентин Малиновський.

Уже зараз вітер щодо створення Сенкевичівської громади дме в іншому напрямку. Якщо Колодеженська та Новосілецька сільські ради спочатку радо йшли на об'єднання з Сенкевичівкою, тепер процес різко загальмувався. Присутні на зборах жіночки-депутатки з Колодеж дуже різко висловилися з цього приводу.

– Вже колись колгоспи об'єднували, – вигукнула одна.

- Ми то не проти, щоб нас внесли у перспективний план, але об'єднуватися поки що не хочемо, – роздумувала вголос інша депутатка.

- А чому в центрі з Сенкевичівкою? Там в амбулаторії дах тече, ремонт треба робити, – зазначила інша.

- Ну люди ж проти, – розвела руками голова Колодеженської сільради Тетяна Марчук.

У сільській раді Новосілок теж не все ясно з питанням об'єднання. Присутній голова Євген Пились також зауважив, що депутати поки що не хочуть об'єднуватися. Хоча саме Новосілецька сільська рада свого часу перша проявила ініціативу об'єднатися зі Сенкевичівкою.

Кожному олігарху та депутату по ОТГ?

- Але ж впливи політики тут були? – поцікавився в експерта Новосілецький голова Євген Пились.

Валентин Малиновський не заперечував здогадки керівника сільської ради і зауважив:

- На жаль політики та землевласники негативно впливають на цей процес. Це не тільки по Горохівському району, а й по інших. Були такі речі, коли в останній вечір перед сесією з'являлися громади, і той чи інший депутат відстоював свою громаду.

Євген Пились обмовився ще про один цікавий випадок, який стосується Звиняченської сільської ради.

- 10 жовтня 2016 року у Новосілках відбулася сесія сільської ради. На сесію дали пропозицію щодо добровільного об'єднання Холонівської, Новосілецької, Терешківської, Вільгівської, Пустомитівської, Ватинської, Мирненської та Звинячинської сільських рад в ОТГ з центром у селі Звиняче. Там керує Дудка, і тому це має бути центр.

Очевидно, що Новосілецький сільський голова мав на увазі впливового волинського аграрія Євгена Дудку.

Не секрет, що чималий вплив на поділ територіальних громад у Горохівському районі має і аграрій та депутат Волинської обласної ради Андрій Турак. Нагадаємо, нещодавно Михлинська та Угринівська громади прийняли рішення не долучатися до Шклинської, що у Горохівському районі, а приєднатися до Городищенської сільської громади у сусідньому Луцькому районі.

Крім того, як стверджують наші джерела, впливове лобі має і Шклинська сільрада в особі заступника голови Волинської обласної ради Романа Карпюка, який родом з цього села.

Отож, бачимо, як на Горохівщині гальмом процесу децентралізації стають феодальні амбіції місцевої бізнесової і політичної еліти.

Праворуч губинський сільський голова Дмитро Січевський
Праворуч губинський сільський голова Дмитро Січевський

Сенкевичівський сільський голова
Сенкевичівський сільський голова




Експерти Валентин Малиновський та Олена Кузьмич
Експерти Валентин Малиновський та Олена Кузьмич

Голова Колодежинської сільської ради Тетяна Марчук
Голова Колодежинської сільської ради Тетяна Марчук

Новосілецький сільський голова Євген Пились
Новосілецький сільський голова Євген Пились

 

Наталка ПОЛІЩУК

ФОТО Олени Кузьмич

 

 

Коментарі
25 Жовтня 2016, 19:47
Класний матеріал: всі розклади дали )
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024