«Людей було стільки, як на Паску»: у Лобачівці пройшла перша служба українською мовою

11 Березня 2019, 19:54
Фото ілюстративне 3869
Фото ілюстративне

У Прощену неділю у Лобачівці Горохівського району відбулося перше богослужіння українською мовою, яке провів отець Сергій з села Скриголове.

Як усе відбувалося, розповіла Район.Горохів місцева жителька.

За її словами, прийшло дуже багато людей, серед яких значна частина – молодь. Всім сподобалася служба українською мовою. Отець Сергій привіз своїх хористів, з якими поряд співали і місцеві прихожани.

«Дуже гарно все пройшло, зібралося стільки людей, як на Паску. Було дуже багато молоді. Все українською мовою звучало, люди все розуміли і підспівували. Отець Сергій просив у присутніх прощення, бо то була Прощена неділя, а люди у свою чергу просили вибачити його», – розповідає жителька Лобачівки.

Від громади виступила вчителька української мови, яка подякувала всім присутнім за те, що прийшли до церкви, а також просила у священика прощення за всі образи, які він почув в цьому храмі.

Касирка церкви у свою чергу прозвітувала, скільки грошей зібрали. Прихожани одразу вирішили, що цих грошей вистачить, аби купити українську літературу в церкву.

Також усіх запрошували до прибирання території біля церкви.

Нагадаємо, що 3 березня настоятель храму у Лобачівці попросив права на прощальну службу, а натомість не хотів залишати храм. Після того, як громада разом зі священиками ПЦУ таки зайшла у церкву, берестечківський благочинний Дмитро Петрущак заявив, що церкву захопив «Київський патріархат», а прихильники московського патріархату повиносили ікони.

Читайте також: 

Коментар
29/11/2021 Понеділок
29.11.2021
28.11.2021
27.11.2021